fbpx

Військовий конфлікт з Росією коштував Україні 280 мільярдів доларів США втрати ВВП у період з 2014 по 2020 рік, свідчать нові дослідження Центру економічних і бізнес-досліджень (Cebr) для українського уряду.

Конфлікт, який фактично розпочався у 2013 році із серйозного політичного та економічного тиску на Україну навколо її Угоди про асоціацію з ЄС, щорічно коштує Україні 19,9% її доконфліктного ВВП з 2014 року, що вплинуло на Донбас, де триває конфлікт. , що становить 102 мільярди доларів США, або до 14,6 мільярдів доларів США на рік. Тільки анексія Криму в 2014 році коштує Україні до 8,3 мільярдів доларів у річному вираженні.

У доповіді, найсучаснішому та найавторитетнішому дослідженні такого роду, підтверджується, що триваючий конфлікт справив значний вплив на економіку України. Це знизило довіру інвесторів до економіки України, що, у свою чергу, призвело до втрати інвестицій у розмірі 72 мільярдів доларів США або до 10,3 мільярда доларів США щорічно, тоді як постійне зниження експорту країни призвело до загальних втрат до 162 доларів США. мільярдів з 2014 по 2020 роки.

Сукупні втрати капіталу в Криму та Донбасі від втрачених або пошкоджених активів становлять для України 117 мільярдів доларів.

Фінанси державного сектору України також постраждали: втрачені податкові надходження становили до 48,5 мільярдів доларів США в сукупності між 2014 і 2020 роками. Це було поєднано з передбачуваними додатковими військовими витратами до 14,9 мільярдів доларів США між 2014 і 2020 роками, які не були б інакше. були необхідні. Cebr вважає, що Україна мала б на 63,3 мільярда доларів більше, щоб витратити на невійськову діяльність за цей період, якби конфлікт не відбувся.

Втрати такого ж порядку будуть продовжувати наростати з 2020 року і, швидше за все, зросли за останній період ескалації конфлікту.

Звіт Cebr містить оцінку попередніх досліджень на цю тему та їх порівняння з власним аналізом. Цифри Cebr є більшими, тому що вони більш сучасні, а отже, охоплюють більш тривалий період, оскільки вони включають наслідки як подій на Донбасі, так і анексії Криму, а також тому, що вони використовують міжнародно прийняту міру втраченого ВВП «втраченого виробництва».

Дуглас МакВільямс, заступник голови та засновник Центру економічних та бізнес-досліджень, сказав: «Наше дослідження показує вартість конфлікту з Росією для України в період з 2014 по 2020 рік. Через поєднання значної втрати активів зменшилася податкових надходжень, а також суттєвого підриву довіри до економіки України, це завдало серйозної економічної шкоди, безпосередньо вплинувши на життя українців. Відтоді втрати України будуть зростати».

Розташований у Великобританії економічний аналітичний центр Cebr був доручений Урядом України повністю розрахувати економічні втрати України від конфлікту за відповідний період.

При цьому Cebr прийняв методологію «пропущеного результату», яка є поширеним підходом до вивчення економічних втрат у контексті військових дій. Дослідження зосереджено на порівнянні реального шляху ВВП з контрфактичною ситуацією, в якій конфлікт не виник. У ньому порівнюється фактичний шлях із власними прогнозами Cebr щодо української економіки від 2014 року, зробленими до військових дій, із таблиці Світової економічної ліги Cebr 2014. Прогнози на 2020 рік скориговані з урахуванням пандемії Covid-19.

Таблиця світової економічної ліги Cebr — це відомий набір економічних прогнозів, який широко цитують у всьому світі, в тому числі в російських державних ЗМІ.

Джерело

COVID-19 Live