fbpx

Всеросійський центр вивчення суспільної думки (ВЦВСД) представляє дані дослідження про консолідацію російського суспільства.

Російське суспільство на тлі зовнішніх загроз

Понад половина громадян зазначили, що спеціальна військова операція Росії в Україні швидше згуртувала російське суспільство (61%). Протилежної позиції дотримується кожен п’ятий (20%). Вважають, що спеціальна військова операція ніяк не вплинула на суспільство – 10%, ще 9% важко дати оцінку.

Багатонаціональність Росії робить її швидше сильнішою – вважають 70% опитаних, слабшою – 4%. Кожен п’ятий вважає, що багатонаціональність нашої країни на неї не впливає (21%).

Росіяни, коли думають про свою країну, частіше відчувають позитивні емоції: половина назвали гордість за Росію (50%), 43% – любов до Росії, 38% – віру в Росію, 29% – надію щодо Росії. Серед негативних найчастіше називали тривогу за Росію (23%), 5% – розчарування у Росії. Байдужість відчуває 1%.

Більшість росіян підтримують думку про те, що Росія повинна жити за своїми правилами, не озираючись на країни Заходу (89%). Думки про те, що нашій країні потрібно жити за правилами західних країн на шкоду своїм правилам, дотримуються 3%. Ще 8% не визначились.

Об’єднання навколо президента в умовах економічних та гуманітарних санкцій Заходу підтримують 81% громадян, 12% вважають, що в такому об’єднанні немає необхідності, 7% не змогли дати відповідь.

Росія та Захід: цінності, загрози, моделі розвитку суспільства

Росіяни попросили оцінити за десятибальною шкалою різні аспекти взаємовідносин Росії із Західними країнами. Відмінності російських та західних цінностей росіяни оцінили як досить високий середній бал склав 7,97 (1 – не відрізняється зовсім, 10 – відрізняється дуже сильно).

На думку росіян, західна модель суспільства швидше не застосовна до суспільного устрою Росії (3,02 бала, де 1 – безперечно ні, 10 – точно так).

Громадяни вважають російське суспільство більш справедливим (7,17 балів, де 1 – безумовно західне, 10 – безумовно російське), а Західні країни швидше недружні (3,26 балів, де 1 – абсолютно недружні, 10 – дуже доброзичливі).

В оцінці культурної та військової загрози з боку країн Заходу думки розділилися (5, 36 та 5,43 бали відповідно). В оцінках впливу західних санкцій переважають позитивні: росіяни вважають, що вони швидше оздоровлять економіку, аніж зруйнують (4,18 балів, де 1 – оздоровлять, а 10 – руйнують).

Джерело

COVID-19 Live