fbpx

У Міністерстві освіти і науки України висловили співчуття у зв’язку з кончиною багаторічного президента Національної академії наук України Бориса Патона, його діяльність оцінили як “зміни життя всього людства”.

“Висловлюємо щирі співчуття з приводу смерті Бориса Євгеновича Патона – видатного українського вченого, першого Героя України, президента Національної академії наук, автора понад 400 винаходів … Сьогодні ми втратили великого вченого і великої людини … Без перебільшення, роботи і дослідження Бориса Патона змінили життя не сотень або тисяч людей, а всього людства”, – йдеться у співчутті на сторінці міністерства в Фейсбуці в середу ввечері.

У МОН зазначили, що Патона – легенда української та світової науки.

“Його називають” батьком зварювання “, адже саме в цій сфері він зробив головні відкриття. Йому належать дослідження і розробки в галузі зварювання в космосі і під водою, впровадження зварювання в медицину. Зокрема, саме за його ініціативою було проведено перше в світі зварювання живих тканин, і цю технологію використовують сьогодні для проведення тисяч операцій”, – наголосили у відомстві.

Крім того, під керівництвом Патона створили новий спосіб зварювання – електрошлаковий. Його використовують у важкому машинобудуванні.

Також Патоном була заснована нова галузь металургії – спецелектрометалургія.

14 листопада Патону виповнилося б 102 роки.

Як повідомляє телеканал “Суспільне” з посиланням на джерела в Інституті кардіохірургії ім. Амосова, причиною смерті Патона стала зупинка серця. Він перебував на лікуванні з 11 серпня у зв’язку з множинними кардіологічними захворюваннями.

Джерело

COVID-19 Live