fbpx

Понад 10% населення України виїхали через війну за кордон. За даними ООН, майже 5,2 млн людей були змушені шукати прихисток в інших країнах. Більш ніж половина з них (2,9 млн) поїхала до Польщі. Ще майже 800 тисяч — до Румунії. Яку роботу там пропонують та які країни ще розглядають українці для працевлаштування дізнавалися аналітики сервісу OLX Робота.

Де шукають роботу Українці?

Війна не змінила планів українських заробітчан. Як і до кінця лютого, у березні-квітні у категорії «Робота за кордоном» на українському олх у ТОПі пошуків були країни ЄС та Ізраїль. Як і серед українських роботодавців від початку війни кількість пропозицій роботи в деяких країнах знизилась. Наприклад, у березні кількість оголошень про роботу у Польщі становила майже півтори тисячі, а вже через місяць — трохи більше 700, тобто вдвічі менше. В Угорщині навпаки оголошень стало більше.

Що стосується заробітних плат, то майже в усіх популярних серед українців країнах вони знизились. Найбільше у Нідерландах — з 66 345 грн у березні до 55 438 у квітні. Водночас в Ізраїлі зараз пропонують стільки ж, як і місяць тому, а в Угорщині, Болгарії та Чехії середні виплати навіть зросли.

ТОП 10 країн з найбільшою кількістю вакансій для українців на olx.ua у квітні

КраїнаАктивність кандидатів (відгуки на 1 оголошення)Середня заробітна плата, грн
1Польща832 500
2Німеччина550 000
3Ізраїль385 000
4Чехія340 305
5Великобританія575 000
6Угорщина423 750
7Литва237 500
8Нідерланди555 438
9Болгарія625 000
10Словаччина736 000

Яких спеціалістів шукають роботодавці у Польщі та Румунії

У польському розділі «Робота» на olx.pl найбільше вакансій у галузі Будівництва та Виробництва. У цих категоріях по 20 тисяч оголошень. На працевлаштування можуть розраховувати і громадяни України. Промислове виробництво є одним із важливих напрямків польської економіки, що динамічно розвивається і робить його сектором де легко знайти достатню кількість вакансій. За результатами дослідження ManpowerGroup щодо перспектив зайнятості у 2 кварталі 2022 року, 26% польських роботодавців бажають розширити свої команди.

Загалом, п’ятірка найактуальніших сфер із середньою зарплатою на польському ринку вакансій для блакитних комірців виглядає так:

 1. Виробництво/склад (30 335 грн);
 2. Будівництво/ремонт (36 480 грн);
 3. Гастрономія (27 865 грн);
 4. Водії (45 280 грн);
 5. Торгівля (24 380 грн).

В Румунії на olx.ro так само найчастіше шукають працівників на Виробництво – понад 13 тис. вакансій. По 8 тисяч оголошень можна знайти у Готельно-ресторанній сфері та Логістиці/доставках.

П’ятірка сфер за найбільшою кількістю пропозицій роботи та середні зарплати:

 1. Виробництво/склад (16 270 грн);
 2. Водії/автосервіси/кур’єри (24 590 грн);
 3. Готельно-ресторанний персонал (15 780 грн);
 4. Інженерія/будівництво (21 835 грн);
 5. Торгівля (13 490 грн).

В категорії «Робота» на міжнародних платформах (Praca / Locuri de munca) можна легко знайти оголошення від роботодавців, які відкриті до працевлаштування українців. Такі пропозиції роботи мають позначку «Запрошуємо людей з України». Додатково під кожним оголошенням є можливість автоматичного перекладу тексту українською мовою, що значно полегшує подання заявок на індивідуальні пропозиції роботи.

Правила безпечного пошуку роботи

Користувачі OLX Україна навіть у воєнний час продовжують активно шукати роботу, зокрема і за кордоном. Тож необхідно дотримуватись базових правил, щоб цей пошук був безпечним та успішним:

 • завчасно знайти контакти служб у справах переселенців та українських посольств / консульств у країні, куди плануєте виїжджати. Якщо шукаєте роботу за кордоном на українських сайтах, звертати увагу та питати про наявність міжнародного договору та ліцензії Мінсоцполітики;
 • шукати вакансії через перевірених знайомих або відомі сервіси з пошуку роботи;
 • знайти якомога більше інформації про майбутнього роботодавця, посадові обов’язки та умови роботи, а також переконатись, що вона має законний статус;
 • за жодних умов не передавати стороннім особам паспорт та документи. Також не варто надсилати у месенджерах фото чи скани документів, оскільки їх можуть використати у шахрайських схемах.

“Зважаючи, що нині більшість українців працездатного віку за кордоном — це жінки, їм варто бути ще більш обачними. Не варто відгукуватись на пропозиції роботи з нечітким описом вакансії та обов’язково повідомляйте знайомих, куди саме ви їдете. Наприклад свою адресу, назву місця працевлаштування, контакти роботодавця та за можливості когось зі знайомих чи друзів у цій країні, яким ви довіряєте. Також під час пошуку роботи уважно вивчайте вакансію. Наприклад, на OLX Робота є можливість побачити, як давно зареєстрований автор публікації, скільки і які оголошення він ще розмістив, умови роботи та його контактні дані. У разі підозри на шахрайство з боку роботодавця пошукач завжди може і повинен поскаржитись на нього ще на етапі пошуку роботи”, — розповідає керівниця напрямку OLX Робота та Сервіси Марія Абдулліна.

Джерело

COVID-19 Live