fbpx

Як з’ясував The Wall Street Journal, багатьом співробітникам вдається поєднувати кілька фултайм-робіт. При цьому, роботодавці можуть про це не знати, адже в деяких компаніях за подібне можуть звільнити або попросити сплатити штраф.

Як свідчать результати опитування, суміщення кількох фултайм-робіт – досить поширена практика в Україні.

Як показало опитування, 50,5% респондентів зазначили, що практикують подібне прямо зараз, а майже 20% мали такий досвід раніше.

При цьому, в 51,6% компаній поєднувати дві роботи забороняється. Найчастіше це суперечить внутрішній політиці компанії, вказують 56,3% респондентів.

Також подібні умови можуть бути прописані в трудовому договорі. У разі, якщо роботодавець дізнається про подібне, співробітнику буде загрожувати звільнення, розповідають 46,1% опитаних. Крім цього, компанія може попросити працівника заплатити штраф.

16,8% респондентів розповіли, що поєднувати кілька робіт дозволяють тільки в одній з фірм.

Працювати одночасно в кількох компаніях дозволяють 31,6% роботодавців.

Довідка:

  • середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в липні 2021 року склала 14 345 гривень. Це на 32 гривні більше порівняно з червнем (14 313 гривень);
  • Міністерство економіки підготувало проект “Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження Плану заходів щодо її реалізації”. Документ повинен схвалити Кабінет Міністрів.

Джерело

COVID-19 Live