fbpx

Результати трендового соціологічного дослідження «Оцінка стану людської безпеки в умовах пандемії COVID-19» в Запорізькій області

В квітні 2020 року Центром близькосхідних досліджень (AMES) в рамках проекту «Платформа для успішного ненасильницького активізму» було проведено трендове дослідження стану людської безпеки (Human Security) в декількох містах та громадах Запорізької, Херсонської та Луганської областей. В цілому було опитано через гугл-форми 428 осіб.

Зазначимо, що наш аналітичний центр в 2018-19 роках вже проводив серію таких трендових досліджень, але вони стосувалися переважно сходу України. Отже опитування в Запорізької області, точніше в деяких населених пунктах та громадах, нами проводилося вперше.
Наш вибір населених пунктів виходив з наявності там партнерських організацій, які робили цільову розсилку (формували вибірку), а також це громади де, ми так чи інакше здійснюємо нашу діяльність в рамках різних проектів впродовж останніх чотирьох-п’яти років. Обласні центри, представлені в опитуванні, були цікаві з точки зору формування того чи іншого тренду і їх впливу на реалізацію карантинних заходів та відповідних політик.
Першим і вже традиційним питанням було, що означає для вас безпека?

Результати опитування в цілому подібні до загальноукраїнських результатів, але для Запоріжжя та Бердянську важливими також є елементи «hard security» – боєздатна армія, ефективна поліція. Припускаємо, що відповідаючи на це питання, головним чином респонденти розуміли під цим в першу чергу армію, але це дещо дивно, особливо по Бердянську, де не так багато активістів

Повні результати дослідження – на нашому сайті ТУТ

Джерело

COVID-19 Live