fbpx
В Україні за минулу добу захворіла рекордна кількість осіб – 2481, з них 127 дітей та 120 медичних працівників. Госпіталізовано 450 осіб, померла 41 особа. Одужало 1055 пацієнтів.
▪️ За попередню добу здійснено 42 828 тестувань, з них 22 469 досліджень методом ПЛР, а також 20 359 – методом ІФА.
▪️ Найбільше нових випадків COVID-19 за останню добу зафіксовано у місті Києві (265), Харківській (247), Тернопільській (227), Львівській (190), Івано-Франківській (182), Одеській (170) та Чернівецькій (142) областях.
▪️ МОЗ розробило тимчасові рекомендації для дошкільних закладів освіти з організації протиепідемічних заходів на період карантину. Вони, зокрема, передбачають обов’язковий температурний скринінг працівників закладу. Вихователі зранку приймають дітей від батьків на території закладу, але за межами будівлі. Виключно на вході в заклад організовується місце для обробки рук спиртовими антисептиками. Всі протиепідемічні заходи для дітей мають бути організовані в ігровій формі.
▪️ У закладах дошкільної освіти забороняється використання багаторазових тканинних рушників, м’яких іграшок, килимів з довгим ворсом. Заборонено заходити у приміщення дошкільного закладу у вуличному взутті, проводити масові заходи та батьківські збори.
▪️ Рекомендується в закладах дошкільної освіти розробити графік прогулянок та занять, щоб не допустити змішування груп, обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та використовують додатковий інвентар. Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками щодві години та після відвідування громадських місць.
▪️ У закладах дошкільної освіти необхідно проводити дезінфекцію поверхонь щодві години й частіше та відразу по закінченні занять. Обов’язкові провітрювання приміщень щонайменше 15 хвилин перед відкриттям закладу та провітрювання кімнат ( по черзі) впродовж дня.
▪️ МОЗ не обмежує функціонування груп подовженого дня, якщо керівник закладу в змозі забезпечити дотримання всіх рекомендацій міністерства щодо освітнього процесу.
▪️ Організація освітнього процесу має відбуватись з урахуванням епідемічної ситуації та можливостями керівництва закладу й органів місцевої влади забезпечити ефективне виконання рекомендацій в умовах пандемії.
▪️ Самоізоляції підлягають особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19. Якщо буде підтверджено випадок інфікування COVID-19 одного з учителів чи викладачів, самоізоляції підлягають особи, які мали встановлений контакт та не використовували при цьому засобів індивідуального захисту.
▪️ Ознайомитися з тимчасовими рекомендаціями МОЗ для дошкільних закладів освіти з організації протиепідемічних заходів на період карантину можна на сайті МОЗ та у нашій інфографіці

Джерело

COVID-19 Live