fbpx

За підсумками травня, імпорт російської нафти становив майже 8,42 млн тонн. Це на 55% більше, ніж рік тому. Так Китай за рівнем імпорту випередив Саудівську Аравію.

Китай став найбільшим імпортером російської нафти, досягнувши рекордного рівня постачання та випередивши Саудівську Аравію. Про це пише ВВС з посиланням на Головне митне управління Китаю.

Це стало можливим через те, що Москва почала продавати нафту Пекіну зі значною знижкою через загальносвітові антиросійські санкції. В результаті державний нафтопереробний гігант Sinopec та державна Zhenhua Oil суттєво збільшили обсяги закупівель.

Як повідомляється, за підсумками травня імпорт російської сирої нафти, включаючи постачання трубопроводом “Східний Сибір — Тихий океан” та морські перевезення з європейських і далекосхідних портів РФ, становив майже 8,42 млн тонн. Це на 55% більше, ніж рік тому.

Водночас Саудівська Аравія стала другим найбільшим імпортером сировини із РФ. За підсумками травня обсяги поставок збільшилися на 9%, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року та становили 7,82 млн тонн.

Як наголошують журналісти, Китай також продовжує купувати іранську нафту, попри санкції США проти Тегерана. Так, у травні Пекін закупив 260 тис. тонн сировини з Ірану, і це третя партія з грудня минулого року.

ВВС, посилаючись на дані Центру досліджень у галузі енергетики та аналітичного центру, уточнює, що Російська Федерація заробила майже 100 мільярдів доларів від експорту викопного палива за перші сто днів повномасштабного вторгнення в Україну.

Разом з тим країни Європейського союзу становили 61% імпорту з Росії на суму близько 59 мільярдів доларів.

Джерело

COVID-19 Live