fbpx

7 грудня 2020 року відбулася презентація результатів маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян, в якій брали участь заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко та директорка державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова. Так 43,5% респондентів обирають українські університети через високий рівень якості навчання.

Головною метою дослідження було виявлення проблем, пов’язаних з інтеграцією іноземних студентів до українських закладів вищої освіти. Захід проводився з липня до серпня 2020 року Міністерством освіти і науки України спільно з Українським державним центром міжнародної освіти та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

Під час презентації Андрій Вітренко наголосив, що іноземні студенти відіграють важливу роль в освітньому процесі кожного закладу. Адже це не тільки престиж та інвестиції в економіку країни. Перш за все це обмін досвідом та розвиток конкурентоспроможних особистостей. Тому одним із пріоритетів має стати забезпечення високої якості навчання та створення комфортних умов для прибуття, навчання й дозвілля іноземних студентів.

днією з причин вибору українських вишів є доступна вартість навчання, про що наголосили 60 % респондентів. 42% опитаних виявляють бажання навчатись в одній з європейських країн. 35% респондентів обрали українські університети через легкість визнання диплома на батьківщині.

На питання «Як Ви подавали документи на отримання запрошення на навчання?», 73,03% відповіли, що скористалися послугами рекрутингових компаній, і лише 1,12% безпосередньо працювали із сайтом закладу вищої освіти, який обрали для навчання.

В результаті опитування виявлено ряд перешкод, з якими стикаються іноземні студенти:

  • проблеми з отриманням віз та інших дозвільних документів для прибуття до України мали понад 72% респондентів;
  • значний проміжок часу на отримання візи на прибуття до України, що становить від 1 до 3 місяців;
  • для підготовки документів із метою отримання візи знадобиться 500-1000 дол.США;
  • 50% респондентів виявили бажання щодо покращення умов проживання в гуртожитках.

Відповідно до результатів проведеного дослідження, Українським державним центром міжнародної освіти, слід впровадити наступні заходи:

  • спростити та прискорити процедуру отримання віз на навчання;
  • збільшення кількості консульських представництв у країнах, які мають зацікавленість в освітніх послугах українських університетів;
  • вільний вибір мови навчання для іноземних громадян відповідно до освітніх можливостей українських вишів;
  • забезпечення високого рівня якості освітніх послуг із розширенням спектру освітніх можливостей українських ЗВО згідно з запитом ринку й розвитку технологій;
  • створення на державному рівні Асоціації випускників українських університетів.

Джерело

COVID-19 Live