fbpx

Увівторок 8-го листопада відбудуться проміжні вибори в США, на яких американці оберуть своїх представників у Конгрес. Усі в Україні зокрема затамували подих, адже саме в Конгресі схвалюється міжнародна допомога. The Atlantic Council розпитав експертів про можливі наслідки для України після виборів у Конгрес – Forbes переклав матеріал.

Заяви напередодні проміжних виборів вказують на те, що фінансову, військову і дипломатичну підтримку, яку Штати надають Україні, не можна сприймати як належне. Так, найбільше у пресі обговорювалася заява Кевіна Маккарті, республіканця і лідера меншості в Палаті представників. На початку жовтня він сказав, що майбутній Конгрес під контролем республіканців більше буде надавати Україні «безмежну підтримку».

А група з 30 прогресивних демократів надіслали Байдену листа із закликами до того, щоб підштовхнути Україну до припинення вогню. Щоправда, листа швидко відкликали після хвилі обурення.

Поки політики дискутують, опитування показують, що американський народ рішуче підтримує заходи для допомоги Україні. Опитування, яке Reuters та Ipsos провели на початку жовтня, свідчить, що 73% американців переконані, що США повинні і надалі підтримувати Україну. 66% респондентів сказали, що Вашингтон повинен допомагати Україні саме зброєю – лише два місяці тому у схожому опитуванні такої думки дотримувалися 51% опитаних. Опитування від Університету Меріленда показало схожі настрої.

The Atlantic Council запросив кількох експертів, щоб ті висловили свої прогнози щодо того, що проміжні вибори означатимуть для України.

Деніел Фрід, колишній посол США в Польщі

Якщо республіканці виграють Конгрес (чи навіть лише Палату представників), внутрішня політична динаміка у Вашингтоні буде обертатися навколо республіканців, які витрачатимуть час на розслідування і звинувачення.

У міжнародних відносинах республіканці розділяться на неорейганське і трампівське крила. Обидві будуть нападати на адміністрацію Байдена і закликати до жорсткішої політики проти Китаю та Ірану. Обидва крила також будуть виступати за більш урівноважений розподіл тягаря (тобто військових витрат) між США і союзниками.

Неорейганці закликатимуть до більшого опору Путіну, а трампівці або наполягатимуть на припиненні підтримки України, або на тому, що домовленості із Кремлем відповідають національним інтересам США. Позиція останніх буде нагадувати байдужість «ізоляціоністів» щодо сходження Гітлера наприкінці 1930-х. 

Демократи і неорейганці загалом будуть підтримувати Україну, хоч у демократів буде незначна кількість тих, чиї погляди збігатимуться із поглядами трампівського крила.

Закликів до перемовин із Путіним на його умовах, тобто схиляння України до того, щоб відмовитися від її людей і земель на користь Росії, ставатиме більше, але вони навряд переможуть, поки Путін вимагатиме забрати в України те, що він виграти не може. Загалом, США продовжать підтримувати Україну, поки триматимуть російські звірства і поки Україна надалі демонструватиме ефективний опір.

Сурія Еванс-Прітчард Джаянті, радниця з питань енергетики при мінторгівлі США

Чи виконають консерватори свої погрози зменшити допомогу Україні передбачити неможливо, але існує така ймовірність.

Путін планував це від самого початку. Він взявся за створення енергетичної кризи, яка призвела до інфляції, щоб можна було спровокувати незадоволення народів, яке призведе до повалення урядів і лідерів, які виступають проти нього і його війни в Україні.

Якщо республіканці візьмуть більшість у Палаті представників і припинять чи уріжуть допомогу Україні, то це буде на користь інтересам Путіна. Сподіватимемося, що всі ці заяви зроблені виключно заради передвиборчої агітації.

Можна казати, що Байден і його радники не впоралися із вторгненням Росії в Україну. Проте допомогти Путіну виграти у війні з метою геноциду в демократичній країні в центрі Європи – це геть невірний спосіб конструктивної критики міжнародної політики США. Хай там як закінчаться проміжні вибори, США не можуть потурати Путіну.

Крістіна Гук, консультантка держдепу США з питань стабілізації конфліктів

Серед американців за допомогу Україні виступають прихильники обох партій, а дві третини громадян каже, що вони уважно слідкують за війною. Останній факт особливо важливий, адже висвітлення війни у ЗМІ зменшилося, а ті репортажі, що випускають, зосереджуються не на історіях, які зазвичай привертають увагу людей, а на динаміці військових дій.

Ці цифри говорять про те, що думка громадян щодо України залишається майже незмінною попри звичну політизацію поточного виборчого циклу. Тому, хай які будуть результати виборів, я очікую, що рішення обох партій будуть відображати думку їхніх виборців, які правильно розуміють чим загрожує брутальна війна Путіна проти українців.

Коли градус напруги спаде після завершення передвиборчої агітації, думаю, що можна очікувати на те, що обидві партії почнуть говорити про стратегічну важливість рішучої поразки Росії. Вони будуть говорити про те, що тільки збереження світового порядку, в якому панує верховенство права, гарантує політичну стабільність й економічний успіх США.

Дуг Клейн, позаштатний експерт Atlantic Council

Допомога України – це одне з небагатьох питань, яке підтримують прихильники обох партій в США. Цілком ймовірно, що більшість у Конгресі і далі виступатиме за продовження допомоги Україні незалежно від результатів виборів 8-го листопада.

Втім, в обох партіях звучать голоси, які закликають до змін у політиці, що можуть розвʼязати руки Росії і поставити Україну в менш вигідне становище за столом переговорів, коли цей день врешті настане. Саме тому адміністрація Байдена міркує над тим, щоб протягнути ще один пакет допомоги Україні під час перехідного періоду в Конгресі.

Вже були випадки, коли гучним голосам меншості у Конгресі вдавалося загальмувати схвалення важливих законопроєктів щодо України. Схвалення таких законопроєктів може стати ще складнішим, якщо таких голосів у Конгресі побільшає. 

Більшість голосів у Вашингтоні ймовірно все ж буде на боці безперешкодної підтримки України, проте зростання опозиції допомозі Україні означає, що українським друзям треба ще наполегливіше пояснювати американцям, чому ця допомога в інтересах США. Тобто, потрібно дати зрозуміти, що успіх України – це також перемога Штатів.

#конгрес #США #підтримка #Україна

Джерело

COVID-19 Live