fbpx

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин надав короткостроковий прогноз курсу валюти.

“Курс гривні в п’ятницю, 14 серпня, зміцнився до 27,34 гривень за долар.
Така динаміка спостерігається на тлі розпродажу в четвер валюти великими налогоплатильщиков НАК Нафтогаз і аграріями. Ринок все ще не такий ліквідний, і покупці не змогли прийняти такий обсяг валюти. При цьому НБУ кілька разів виходив з купівлею валюти, але стримати курс нижче 27,5 гривень за долар не зміг. Зміцнення гривні б’є по експортерах і бюджетним надходженням. Разом з цим, зростання гривні необхідний, оскільки вже у вересні уряд планує направити близько 2,1 млрд доларів на погашення держборгу.

Його обсяг на кінець липня становив близько 85 млрд доларів, з цієї суми на зовнішній борг припадає 42 млрд доларів. За 2020 рік держборг України збільшиться, так як потрібно буде профінансувати дефіцит держбюджету в обсязі 7,5% ВВП. Найбільші виплати мають бути в вересні, але для цього акумульовано достатньо ресурсів.

У Міністерстві фінансів України також відкинули можливість реструктуризації зобов’язань у разі нарощування держборгу, як це було в 2015 році. Глава відомства заявив, що курс не опуститься нижче 30 гривень за долар, а інфляція вище 10% “, – вважає експерт.

На думку Шевчишина, ймовірно, зараз національна валюта отримала імпульс до зростання, і втримається на позначці 27,25 гривень за долар, після чого повернеться до рівня 27,5 гривень за долар.

Джерело

COVID-19 Live