fbpx

Соціологи з’ясували, що незначним фаворитом у другому турі президентських виборів у Франції є чинний глава держави Емманюель Макрон.

Про це пише Figaro.

Ідеться про три опитування, які проводили у день першого туру президентських виборів. Зокрема, під час опитування Ifop-Fiducial 51% респондентів підтримали Макрона, а 49% — кандидатку від ультраправої партії «Національне об’єднання» Марін Ле Пен. Загалом тут опитали 968 людей з 20:01 до 21:00 10 квітня.

А ось під час двох інших опитувань Макрона підтримали 54% людей, а Ле Пен — 46%. Їх проводили компанії OpinionWay та Ipsos. Вибірка становила 1 739 та 1 172 людини відповідно.

Що передувало?

За даними екзитполів, Макрон із невеликим відривом переміг у першому турі виборів, отримавши понад 28% голосів. Його головна суперниця отримала понад 23% голосів.

Після підрахунку 97% голосів становище опонентів майже не змінилося — 27,35% у Макрона та 23,97% у Ле Пен. Крім того, підтримати Макрона закликав кандидат Жан-Люк Меланшон, який, за даними екзитполів, набирає близько 20% голосів та посідає третє місце. «Ви не повинні давати голос Марін Ле Пен. Ми знаємо, за кого ніколи не будемо голосувати», — заявив він.

У другому турі французькі виборці голосуватимуть за два тижні, 24 квітня.

Що відомо про Ле Пен?

Це лідерка ультраправої популістської політичної партії «Національне об’єднання». Політсила виступає проти ЄС та закликає до зменшення кількості нових іммігрантів.

Також партія критикує антиросійські настрої в Європі та не підтримує санкції проти росії. У 2014 році Ле Пен пропонувала федералізувати Україну, назвала росію великою нацією та заявила, що США веде проти росії холодну війну.

«Євросоюз додав хмизу в багаття, допомігши перетворити бунт на революцію, змусивши людей повірити, що Україна може вступити до ЄС, що не відповідає дійсності. Народи Європи цього не бажають», — сказала вона тоді.

Також у 2014 році політсила Ле Пен взяла на виборчу кампанію понад 9 мільйонів євро кредиту в банку росіянина Геннадія Тимченка — це сталося після того, як політсилі відмовили інші банки у Європі, Азії та США.

COVID-19 Live