fbpx

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у силу рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачає введення санкцій проти осіб, визнаних контрабандистами за результатами проведеного спецслужбами дослідження.

Відповідний указ №140/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” був оприлюднений на сайті президента в неділю.

Як повідомляє прес-служба президента, цим рішенням РНБО підтримала внесення Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій терміном на три роки щодо десяти фізичних осіб.

“Глава держави, розповідаючи про рішення РНБО у своєму відеозверненні, зазначав, що вперше в історії України вводяться персональні санкції, зокрема заблоковано активи і майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди”, – йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що, за словами президента, “це перша десятка, але точно не остання”.

Глава держави також додав, що, за розрахунками експертів, збитки через контрабанду досягають 300 млрд грн, які недоотримав державний бюджет.

Також, згідно з рішенням РНБО, санкції були застосовані до 79 компаній.

“Кабінет Міністрів разом з СБУ та Національним банком України повинні забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності зазначених обмежувальних заходів. Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і поставити перед ними питання про введення аналогічних обмежувальних заходів”, – наголошують в Офісі президента.

Як повідомлялося, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вперше в історії України ввів персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є “лідерами” у цій галузі.

Санкції РНБО торкнулися компаній, пов’язаних з Вадимом Альперіним, Олександром Чудаковим, Віктором Шерманом, Олександром Кравченком, Володимиром Дідухом, Іваном Бокалом, Валерієм Пересоляком, Юрієм Кушніром, Орестом Фірманюком і Олександром Єрімічуком. Проти зазначених громадян також були введені персональні санкції “за контрабандизм”.

Джерело

COVID-19 Live