fbpx

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі вважає, що російській вакцині проти коронавірусної інфекції “Супутник V” можуть не надати схвалення Європейського агентства з лікарських засобів.
Про це він сказав 25 червня, повідомляє агентство ANSA.

Драгі говорив про кампанію з вакцинації в Італії та небезпеку штаму “Дельта”. Прем’єр зазначив, що російський препарат поки не зміг дістати схвалення ЕМА, “і можливо, ніколи не дістане” його.

Також Драгі поставив під сумнів ефективність китайської вакцини проти коронавірусу, але не сказав, яку саме має на увазі.

Контекст:

  • Вакцину “Супутник V” зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
  • Вакцину “Супутник V” розкритикували в науковій спільноті, оскільки її було зареєстровано до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У журналі The Lancet було опубліковано інформацію про ефективність на рівні 91,6%.
  • EMA почало перевіряти російську вакцину проти коронавірусу 4 березня. 23 березня голова EMA Емер Кук заявляла, що агентство готується до інспектування підприємств у РФ, де виробляють “Супутник V”, повідомляло видання Politico.
  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почало перевіряти російську вакцину проти коронавірусу 4 березня. 27 квітня “Ведомости” писали, що перший етап перевірки закінчено, 24 травня у пресслужбі ЕМА “Известиям” не змогли точно сказати, коли буде готовий висновок, і говорили, що дослідження триватиме ще щонайменше місяць, але досі його не опублікували.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я перевірила чотири виробничі майданчики вакцини “Супутник V”. На одному із заводів фахівці ВООЗ виявили проблеми із цілісністю даних контролю якості та результатів випробувань, писала The Guardian 23 червня з посиланням на попередній звіт організації.
COVID-19 Live