fbpx

«Ти готовий заспокоїтися?»

Це запитання студент Єльського університету Кьон Мі Лі опублікував у лютому 2020 року в рамках статті Yale Daily News «Романтика в епоху покоління Z».

Чи дотрималися б Лі та його однолітки тисячолітній тенденції відкладати шлюб?

Майже через два роки після написання статті Лі відповів «так», але з інших причин, ніж його колеги.

«У моїй культурній уяві, коли міленіали не отримують довготривалих стосунків, це означає, що люди мають більше тимчасових романів , каже 23-річний Лі.

Іншими словами, для Лі міленіалам потрібно більше часу, щоб встановити стосунки. Для покоління Z, як він стверджує, «люди більше не схильні до довготривалих стосунків, тому що вони більш інтроспективні щодо типу відносин, у яких вони хочуть бути».

Все більше досліджень підтверджують цю точку зору: здається, що покоління Z використовує особливо прагматичний підхід до стосунків порівняно зі старшими поколіннями, і вони не так багато займаються сексом .

Важкий час бути дорослим

«Покоління Z усвідомлюють, що в різні періоди життя у них можуть бути різні пари , які можуть задовольнити різні потреби», — каже Джулі Арбіт, старший віце-президент з інсайтів у медіа-групі Vice.

Arbit провів дослідження, в якому досліджували 500 учасників із Великобританії та США (переважно покоління Z, міленіали та деякі покоління X для порівняння).

У цьому він виявив, що лише один з 10 представників покоління Z відповів, що вони готові «зобов’язатися бути відданими» .

До подібних обставин приходили й інші дослідники. Наприклад, згідно з дослідженням покоління Z в Індії, 66% респондентів погодилися, що «не всі стосунки повинні бути постійними», а 70% відкинули «обмежувальні романтичні стосунки».

Дослідники та представники покоління Z пояснюють це кількома факторами.

По- перше, це покоління вступає у доросле життя в особливо слабкий момент , відзначений пандемією коронавірусу, погіршенням кліматичних змін та фінансовою нестабільністю.

Багато хто вважає, що їм потрібно досягти стабільності для себе, перш ніж залучати іншу людину в своє життя. Також є розширений доступ до інформації про стосунки в Інтернеті, що надає покоління Z можливість, яка їм потрібна, щоб сформулювати, хто вони і чого вони хочуть від стосунків , що не ставить під загрозу вашу особистість і ваші потреби.

«Вони більше зосереджені на собі, а не на егоїзмі. Вони знають, що самі відповідальні за свій успіх і щастя, і що їм потрібно подбати про себе більше за інших», – пояснює Арбіт.

Шукають стабільність

«У 60-70-х роках середньостатистичний 25-річний чоловік міг утримувати свою сім’ю за рахунок своїх доходів, не сподіваючись, що його дружина працюватиме», – каже Стефані Кунц, директор з досліджень та громадської освіти Ради з питань сучасних сімей у Америка. .

Для багатьох представників покоління Z ідея 25-річного хлопця, який утримує цілу сім’ю, і чоловіка, який очікує, що його дружина залишиться вдома, більше не відповідають сучасним обставинам. А для деяких це навіть здається смішним.

Натомість покоління Z надає перевагу надійному фінансовому становищу особистості , що сповільнює шлях до шлюбу, пояснює Аріель Куперберг, доцент соціології Університету Північної Кароліни в Грінсборо, США.

«Людям потрібно все більше й більше часу, щоб влаштуватися, тому що їм потрібно все більше і більше часу, щоб досягти фінансової стабільності», — додає академік.

Лі та його друзі погоджуються. У ньому говориться, що приналежність до « найнебезпечнішого та фінансово нестабільного покоління в історії сприяє її прагненню досягти «фінансової незалежності» перед тим, як оселитися з довгостроковим партнером.

Вона додає, що вона та її друзі частіше віддають перевагу кар’єрі, а не стосункам, щоб досягти більш стабільного фінансового стану.

«Дивно, коли друг каже: «Я збираюся переїхати сюди, щоб бути зі своїм партнером», — каже Лі. Натомість вони зосереджуються на тому, що найкраще для їхньої кар’єри та як їхні стосунки можуть вписуватися в це.

Дослідження Куперберг щодо покоління Z згодні з цим, вона виявила що молоді люди, які будують свою кар’єру, рідше зустрічаються, ніж міленіали.

«Я не думаю, що вони не хочуть мати довгі стосунки. Мені здається, вони їх відкладають», – каже дослідниця.

Крім того, Куперберг виявла підвищену нестабільність у молодих дорослих , що призвело до того, що все більше і більше з них повертаються до батьків, оскільки вони не можуть дозволити собі жити на самоті.

«Збільшення випадкових стосунків і зменшення більш серйозних стосунків лише тому, що друге важче формувати. , каже Куперберг.

Нещодавно пандемія коронавірусу також посилила тенденцію до того, що молоді дорослі не можуть жити самостійно.

У 2020 році Куперберг взяла інтерв’ю у чоловіка покоління Z, який переїхав із Вашингтона до Північної Кароліни зі своїми батьками після того, як пандемія вразила країну.

Цей чоловік сказав слідству, що не планує знову зустрічатися, поки не повернеться до Вашингтона.

Внутрішній пошук

З вересня 2020 року медіа-група Vice проводила дослідження під назвою Love After Lockdown, яке складається з 45% респондентів Gen Z. 75% з них були самотніми і не зустрічалися під час пандемії.

Багато хто відповів, що частково це сталося тому, що вони хотіли приділити трохи солідарності, щоб краще пізнати себе, перш ніж шукати стосунки.

«Я почав думати про себе, що я хотів, а що не хотів робити… і я багато чому навчився», — сказав респондент з покоління Z в Італії.

Інший учасник зі Сполучених Штатів повторив це почуття: «Я фізично віддалений від усіх, і я можу зробити крок назад і задатися питанням, хто я».

Звичайно, таке ставлення могло виникнути через відсутність альтернатив під час карантину, а не через більшу схильність покоління Z до самоаналізу.

Однак члени цієї п’ятої з усього світу мають більше ресурсів, щоб визначити, хто вони , включаючи соціальні мережі, такі як TikTok, де терапевти обговорюють стилі прихильності та поради щодо здорових стосунків і це стало звичним явищем.

«Підлітки говорять про свою закоханість та своїх сексуальних і романтичних партнерів, використовуючи такі вирази, як «У мене тривожний стиль прихильності», — каже Лі.

Це знаменує собою дуже свідомий підхід, який надає пріоритет пошуку людини, яка має сенс для людини, а не просто того, хто є привабливим або цікавим.

Хоча ці пріоритети притаманні не лише поколінням Z, ця група має різноманітні легкодоступні ресурси, щоб більш обізнано знайти партнера, який підходить їм так, як попередні покоління не могли б подумати.

Сексуальна гнучкість

Іншим фактором є еволюція сексуальності та гендерних ролей.

Серед покоління Z спостерігається помітне зниження прихильності до гендерної бінарності та збільшення «людей, які бажають досліджувати свою сексуальність», говорить Куперберг.

У своєму дослідженні, опублікованому BBC Worklife, він знайшов статистику, яка показує, що приблизно 50% покоління Z вважають себе прямими і «багато говорять, що вони гетерогнучкі ».

Ця відкритість до різних типів сексуальних партнерів і стосунків нагадує спостереження Арбіт, що представники покоління Z не обов’язково шукають свого «єдиного і єдиного»; але кілька людей, щоб задовольнити різні потреби, будь то романтичні, сексуальні чи щось інше.

«Можливо, наші батьки шукали когось із такою ж релігією чи політичним баченням», — каже Арбіт.

«Це покоління шукає чесності, пристрасті та когось, хто підійме їх з ліжка вранці… порівняно з попередніми поколіннями, вони відкриті до зустрічей з різними типами людей і дають людям шанс», — додає вона.

Знак змін

Цей цілісний підхід до стосунків кардинально відрізняється від тих, які застосовували набагато старші покоління.

Кунц з Ради сучасних сімей каже, що вона брала інтерв’ю у кількох людей для своєї книги про жінок і сім’ю в 1960-х, і вона запитала їх, чому вони вирішили одружитися .

«Вони виглядали зляканими і казали: «прийшов час». Було відчуття, що шлюб — це те, що ти робиш, щоб увійти в доросле життя. Зараз все навпаки», – каже Кунц.

Це ознака змін для покоління Z; Хоча шлюб використовувався як шлях до дорослого життя, сьогодні це не ознака того, що ви вже увійшли в нього.

Суспільство деякий час рухалося в цьому напрямку, кожне покоління ставало гнучкішим у своїх уявленнях про традиційну сім’ю та її значення в їхньому житті.

Питання про те, чи формує суспільство покоління Z із цими позиціями, чи суспільство формує покоління Z, — питання, яке складніше вирішити.

Звичайно, ці історії не є абсолютно універсальними. Серед студентів коледжу Куперберг виявила, що представники покоління Z за расою, класом, статтю та релігією можуть різнитися в тому, як вони зустрічаються та шукають стосунки.

«Білі люди більше схильні до випадкових зустрічей. Кольори більш схильні до відносин і більш офіційних побачень», – каже Куперберг.

Експерт додає, що представники вищих соціально-економічних класів частіше, ніж інші демографічні групи, вступають у випадкові статеві стосунки та укладають тривалі стосунки. Останні, ймовірно, тому, що «у них більше ресурсів», які гарантують їм стабільність.

Хоча багато ознак вказують на те, що покоління Z відкладає шлюб або постійні стосунки, як і їхні старші попередники, його причини, схоже, походять із прагматичного підходу .

Багато міленіалів відкладають шлюби з практичних причин, таких як страх перед розлученням (багато з них виросли дітьми розлучених батьків) і тому, що вони не можуть собі цього дозволити.

Проте покоління Z успадковує світ, який є ще більш невизначеним, оскільки проблеми, які мучили міленіалів (наприклад, зміна клімату), стали гострішими та з’явилися нові (наприклад, пандемія).

Це може означати, що турбота про індивідуальну стабільність є пріоритетом номер один для покоління Z, навіть більше, ніж для його відносно старших попередників.

«Ми жартуємо, хто першим одружиться в нашій групі друзів. Смішно, якщо хтось заручається в наші 20 років», – жартує Лі.

Джерело

COVID-19 Live