fbpx

Дослідження Школи громадського здоров’я Техаського університету A&M показало, що повторний вплив великих катастроф не робить людей психічно міцнішими: люди, які неодноразово зазнавали серйозних катастроф, демонструють зниження показників психічного здоров’я.

Крім того, дослідницька група виявила, що чим більше у людей було досвіду з подібними подіями, тим нижче було їхнє психічне здоров’я.

«Ми виявили протилежни прислів’ю дані «те, що вас не вбиває, робить вас сильнішим», — сказав провідний автор дослідження Гаретт Сансом, доцент кафедри охорони навколишнього середовища та охорони праці Школи громадського здоров’я.

Сансом і команда техаських дослідників A&M вивчали людей з району Х’юстона, який вразливий до ураганів і повеней, а також до надзвичайних ситуацій на виробництві. Результати дослідження нещодавно були опубліковані в журналі Natural Hazards .

З 2000 по 2020 рік Техас – один із штатів, найбільш схильних до стихійних лих – зазнав 33 катастрофи, які оголосили Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій (FEMA). Багато з них – урагани, зимова погода, посуха та повені – вплинули на район Х’юстона. Цей район також постраждав від надзвичайних ситуацій, таких як вибухи та викиди хімічних речовин на сусідніх промислових об’єктах.

За словами дослідницької групи, поєднання стихійних лих і надзвичайних ситуацій на промислових об’єктах дає унікальну можливість спостерігати за впливом.

“Існує сумна правда, що багато громад, які проживають уздовж узбережжя Мексиканської затоки, знаходяться в центрі впливу природних і антропогенних або спричинених людиною небезпек”, – сказав Сансом.

Команда використовувала коротке опитування здоров’я з 12 пунктів для збору інформації. Опитування оцінювало кумулятивний вплив впливу, щоб оцінити зміни в часі, створюючи зведену оцінку як для психічного (MCS), так і для фізичного (PCS) здоров’я.

Більшість респондентів повідомили, що за останні п’ять років пережили багато небезпечних подій. Найбільше зазнали урагани та повені (96,35%), за ними йдуть промислові пожежі (96,08), розливи хімічних речовин (86,84) та смерчі (79,82).

Команда виявила, що коли люди пережили дві або більше подій протягом останніх п’яти років, їхні середні показники MCS впали нижче очікуваного національного рівня.

«Психічне здоров’я часто нехтують у відповідь на небезпеку та підготовку до неї», – сказав Сансом. «Однак, щоб досягти зусиль щодо стійкості громади, необхідно врахувати психічні стани».

Результати дослідження допомагають виявити довготривалі ризики психічного впливу. Що ще важливіше, вони підкреслюють необхідність заходів громадського здоров’я, спрямованих на цих осіб, а також на спільноти, де вони проживають.

Джерело

COVID-19 Live