fbpx

Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Gut (Великобританія), пов’язує надзвичайно популярні напої із «подвоєнням» ризику раку кишечника.

Ракові клітини важко піддаються лікуванню, тому що вони швидко діляться і розмножуються в організмі, поширюючись на інші області часто до того, як їх виявлять. Ця вбудована перевага допомагає пояснити, чому рівень виживаності нижчий, ніж при інших хронічних захворюваннях. Однак дослідження показують, що рішення, які ви приймаєте, можуть частково визначити ваш ризик розвитку раку в першу чергу.

Недавні дослідження, опубліковані в журналі Gut , пов’язують солодкі напої з підвищеним ризиком раку кишечника.

Вживання двох або більше солодких газованих напоїв на день у дорослому віці було пов’язано з «подвоєнням» ризику раку кишечника у віці до 50 років – принаймні, у жінок.

І кожна щоденна порція була пов’язана з 16% вищим ризиком, зростаючи до 32% на щоденну порцію в підлітковому віці, свідчать результати.

За даними Британського медичного журналу (BMJ), підсолоджені цукром напої, такі як безалкогольні напої, напої з фруктовим ароматом, спортивні та енергетичні напої, становлять провідне (39 відсотків) джерело доданого цукру в дієтах США і 12 відсотків загального споживання.

Щоб дослідити зв’язок між солодкими напоями та ризиком раку кишечника, дослідники використали інформацію, надану 95 464 учасниками дослідження, та поточного моніторингового дослідження 116 429 зареєстрованих медсестер у США у віці від 25 до 42 років.

Жінки повідомляли, що вони їли та пили, використовуючи перевірені анкети про частоту їжі кожні 4 роки, починаючи з 1991 року. І 41 272 з них повідомили про те, що і скільки вони пили в підлітковому віці (13–18) у 1998 році.

Також була надана інформація про потенційно впливові фактори, включаючи сімейний анамнез раку кишечника, спосіб життя, регулярне вживання аспірину або нестероїдних протизапальних препаратів та вітамінних добавок.

У 1989 році учасників додатково попросили згадати стан свого здоров’я, вагу (ІМТ) та спосіб життя в підлітковому віці.

Протягом 24 років моніторингу 109 жінок захворіли на рак кишечника у віці до 50 років. Більше споживання солодких напоїв у дорослому віці було пов’язано з більш високим ризиком захворювання з урахуванням потенційно впливових факторів ризику.

У порівнянні з тими, хто випивав менше однієї порції на тиждень, жінки, які випивали до або більше щодня, мали більш ніж вдвічі більше шансів захворіти на рак кишечника, причому кожна щоденна порція була пов’язана з більшим ризиком на 16 відсотків.

Серед 41 272 осіб, які повідомили про свої підліткові моделі споживання, кожна щоденна порція була пов’язана з на 32 відсотки вищим ризиком подальшого розвитку захворювання у віці до 50 років.

Заміна підсолоджених напоїв штучно підсолодженими напоями, кавою, напівзнежиреним або незбираним молоком асоціювалася з на 17-36% меншим ризиком діагностики раку кишечника у віці до 50 років.

Важливо зазначити, що це дослідження спостережень, і тому не можна встановити причину, а лише кореляцію.

Враховуючи те, що більшість учасників були білими жінками, результати можуть бути непридатними до чоловіків або інших расових/етнічних груп, визнали дослідники.

Тим не менш, вони відзначили, що є деякі біологічно правдоподібні пояснення їхніх висновків: підсолоджені цукром напої пригнічують відчуття ситості, ризикуючи надлишковим споживанням енергії та пов’язаним з цим збільшенням ваги.

Ці напої також сприяють швидкому підвищенню рівня глюкози в крові та секреції інсуліну, що в довгостроковій перспективі може викликати резистентність до інсуліну, запалення, ожиріння та діабет 2 типу , додали вони.

Джерело

COVID-19 Live