fbpx

Тільки 7% вважають свій вік перевагою

Згідно з дослідженням, 64% українців віком від 40 років важче знайти роботу, ніж молодим. Працівникам до 40 років говорили, що наймають тільки до певного віку, в 16% випадків. Крім віку серед причин відмов у працевлаштуванні – наявність дітей та інвалідності.

“39% учасників у віці 40+ переважно вважають свій вік під час працевлаштування значним мінусом. Тільки 7% вважають, що вік – це перевага”, – йдеться в дослідженні.

Ті, кому до 40, говорять по-іншому: 28% називають їхній вік плюсом, а 11% впевнені, що їх сприймають не так серйозно через молодість.

Що стосується часу пошуку роботи, працівники до 40 років знаходять її швидше. 41% людей шукають нове місце не більш ніж два тижні. Для порівняння – 13% роблять це півроку і навіть більше. Водночас лише 29% українців віком від 40 років вдається працевлаштуватися менш ніж за 14 днів, а 20% шукають роботу більше півроку.

Торгівля і продажі, а також транспорт/логістика — сфери, де найчастіше намагаються знайти роботу люди незалежно від віку. Однак на третьому місці серед українців до 40 бари і ресторани, а для людей віком від 40 років — виробництво.

У своєму населеному пункті важче знайти роботу для 84% старших працівників, тоді як серед тих, кому до 40, — цей показник становив 79%. Водночас 30% претендентів після 40 і 27% до 40 років впевнені, що можна знайти будь-яке місце з достатнім заробітком і достатньою кваліфікацією.

Нагадаємо, що в Україні станом на 1 квітня в середньому на одне робоче місце претендують шість безробітних. Згідно зі статистичними даними служби зайнятості, найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців та керівників — на 1 вакансію претендувало 17 осіб, технічних службовців — дев’ять, як і працівників сфери торгівлі та послуг.

Джерело

COVID-19 Live