fbpx

Майже дві третини населення Литви підтримують рішення країн Балтії та Польщі не впускати до себе туристів із Росії.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це свідчать дані опитування, проведеного у вересні компанією Vilmorus на замовлення BNS.

Згідно з результатами опитування, повністю підтримують таке рішення 34,3% литовців, ще 28,2% – радше підтримують.

Повністю не згодні із забороною на в’їзд для російських туристів 11,1%, а радше не згодні – 13,2% Ще 13,2% опитаних зазначили, що не мають думки щодо цього.

Підтримка заборони вища серед людей з вищою освітою, заможніших, мешканців великих міст та державних службовців. Найбільше проти обмежень на в’їзд російських громадян виступають люди з нижчим рівнем освіти, мешканці провінції, домогосподарки та пенсіонери.

Науковий співробітник Інституту міжнародних відносин і політології Вільнюського університету Неріус Малюкявічюс вважає, що результати опитування відображають той факт, що люди бояться Росії.

“У принципі, нинішня геополітична ситуація відображається на страхах людей. Є очікування, що росіян буде менше, і їх не будуть пускати. Я б сказав, що вона є репрезентативною для нинішньої ситуації”, – сказав Малюкявічюс в інтерв’ю BNS.

Опитування було проведене з 15 по 24 вересня методом особистого та телефонного інтерв’ю з респондентами. Вибірка становила 1000 дорослих у 25 містах та понад 40 селах Литви. Максимальна похибка даних, що містяться в опитуванні, становить 10%.

Нагадаємо, з 12 вересня набуло чинності рішення Ради ЄС про призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з РФ. Процес отримання віз до країн ЄС для росіян став значно тривалішим і дорожчим.

#Литва #рф #туристи

Джерело

COVID-19 Live