fbpx

2022 року 53% росіян заявили, що відчули падіння добробуту. А ще 59% заявили, що в найближчі пів року дуже турбуватимуться про свої доходи. Вони вже напружені зростанням цін, інфляцією, загальною економічною ситуацією в країны та падінням доходу сім’ї в цілому.

Про це йдеться у дослідженні консалтингової компанії “Яків та партнери”. Її експерти спільно з дослідницьким холдингом “Ромір” провели соціологічне опитування про настрої та зміну звичок жителів країни-агресора в контексті турбулентності 2022 року, повідомляє РБК.

При оцінці добробуту враховувалася довгострокова стабільність, заощадження, емоційний та фізичний стан, дозвілля, турбота про себе, можливості професійного зростання та інше.

Найбільше респондентів – 53% заявили про послаблення відчуття свого добробуту в питанні довгострокової стабільності.

Крім того, 46% громадян держави-терориста відзначили погіршення ситуації із заощадженнями та накопиченнями, а також із фізичним та емоційним здоров’ям.

Про зниження якості дозвілля та відпочинку заявили ще 42% росіян.

При цьому 78% вважають, що повернення до нормального життя без санкцій та світової ненависті, які вплинули на їхнє життя, може зайняти від року до кількох років.

“За останній рік респонденти знизили витрати на предмети розкоші (9%), подорожі за кордон (9%) та країною (4%), розваги (8%), харчування поза домом (6%), електроніку (3%) та техніку (2%), при цьому вони збільшили витрати на ЖКГ (55%), лікарські препарати (38%), харчування будинку (35%), зв’язок та інтернет (28%), побутову хімію (28%) та медичні послуги ( 22%)”, – сказано у повідомленні.

Також очікується, що 60% росіян незабаром забудуть про дорогі покупки та послуги, для 42% стане недоступним відпочинок, а 42% практично не зможуть купити одяг.

#росіяни #криза #опитування

Джерело

COVID-19 Live