fbpx

Майже половина молодих росіян виступили проти війни – навіть за даними провладного ВЦВГД. Про це пише “Проект”.

Понад 50% росіян у віці 18-24 років і майже половина росіян у віці 25-34 років у лютому цього року були проти війни в Україні, свідчать дані опитувань ВЦВГД.

У публікаціях на сайті організації ці дані можна знайти у публікованих із результатами досліджень масивах даних. Однак у прес-релізах за підсумками опитувань вони не згадуються, тож залишилися непоміченими ЗМІ.

У віковій групі 18-24 років кількість противників війни у ​​лютому значно перевищувала кількість прихильників: “за” висловився лише 31% опитаних. Відтоді кількість противників серед молоді суттєво скоротилася, але все одно перевищує кількість прихильників. “За” війну у червні було 38%, а “проти” – 39%.

У віковій групі 25-34 років у лютому число противників війни було лише трохи менше, ніж прихильників – 45% проти 46%. Втім, до червня цей розрив значно збільшився. Нині війну підтримують 56%, а виступають проти – 30%. Докладніші дані – в інфографіці нижче.

Однак у прес-релізах на сайті ВЦВГД наводяться лише узагальнені дані щодо всіх вікових груп. Вони свідчать, що більшість росіян виступають за війну. Перше опитування у лютому показало, що війну підтримують 64% росіян. Відтоді ця група зросла до 72%. Саме ці дані й цитували провладні ЗМІ, зокрема ТАРС, РІА-Новини, “Відомості”, РБК та інші видання.

Дані ФОМ також показують, що молодь набагато частіше виступає проти війни. У березні 2022 року служба провела кілька опитувань, результати яких показали, що спецоперацію підтримують 68-73% росіян, а проти – 12-15%. Однак якщо вивчити масив даних, що уважно публікує ФОМ, то стає зрозуміло, що цей показник істотно нижчий у віковій групі 18-24 роки. Там війну підтримують 51-59%, а 23-27% виступали проти.

Джерело

COVID-19 Live