fbpx

Українці в Британії скасовують акції і розважальні заходи

Вчора, 8 вересня, світ сколихнула новина про смерть британської королеви Єлизавети ІІ. Інформацію, яку ще вдень вважали фейковою, ввечері підтвердили у Букінгемському палаці. Її Величність мирно пішла з життя в своїй приватній резиденції в оточенні дітей, онуків і інших членів королівської родини. Королева лише на рік пережила свого чоловіка, принца Філіпа. Їй було 96 років. Про настрої британських підданих, а також українців, зокрема, тих, що перебувають у Сполученому Королівстві від початку повномасштабної російської агресії, розповідає Український соціологічний портал.

Британська самоідентичність

У зв’язку зі смертю королеви офіційний Лондон оголосив десятиденну жалобу в королівстві. На всіх будівлях приспущені британські прапори, скасовано всі розважальні заходи. Втім, британські піддані в жалобі навіть без офіційного оголошення. Всі вони – як безпосередньо у Сполученому Королівстві, так і за його межами – сприймають смерть правительки як особисту втрату. Це, насамперед, пов’язано з багатовіковими традиціями і глибокої поваги британців як до монархії загалом, так і до самої королеви, яка перебувала на престолі найдовше за своїх попередників – понад 70 років. Єлизавета ІІ стала справжнім символом сучасної Британії і самоідентичності підданих. Крім того, її по-справжньому любили і шанували. Прості британці говорять про неї як про людину з великим серцем, жінку, над бездоганністю якої не мають влади час та вік, і монарха, який органічно поєднував консервативні традиції з сучасністю. “Це дуже сумно. Пішла ціла епоха, пішла частина кожного з нас, і ми не можемо уявити Велику Британію без Її Величності”, – кажуть піддані Сполученого Королівства.

Як відреагували на смерть королеви українці

В Україні і соцмережах

Після появи інформації, яка вважалась фейковою, український сегмент соцмереж вибухнув постами і твітами на кшталт “зарано ховаєте Її Величність, вона має дожити і побачити, як здохне путін”. Після офіційного повідомлення з Букінгемського палацу в Україні, здається, навіть на певний час забули про успіхи ЗСУ на передовій. Користувачі соцмереж почали висловлювати співчуття британським підданим, додаючи, що Єлизавета ІІ була епохальною особистістю не лише для Сполученого Королівства, а й для всього світу, зокрема, і для українців. 

Українці в Сполученому Королівстві

Українські переселенці, які через бойові дії перебувають у Великій Британії, поділяють місцеві настрої. За словами переселенки з Києва Анни, яка зараз мешкає в одному з передмість Лондона, зустрічі українців в англійській столиці відбуваються регулярно, час від часу в різних куточках королівства українці проводять тематичні заходи: співають українських пісень, нагадують про жахіття війни тощо. Наразі заходи подібного характеру скасовано або перенесено, а зустрічі українських переселенців плануються лише задля вшанування пам’яті королеви. “Наші громадяни з повагою ставляться до втрати британців, не хочуть образити їхні почуття”, – розповідає Анна.

Чи підтримувала королева Україну?

Згідно британських традицій монарх не втручається в політику і не робить гучних заяв. Проте 10 травня на церемонії відкриття парламенту Її Величність згадала Україну в своїй промові: “У ці складні часи мій уряд відіграватиме провідну роль у захисті демократії і свободи в усьому світі, включаючи продовження підтримки народу України”.

Свою підтримку Україні королева висловила і в щедрій пожертві, яку зробила на користь комітету, що займається українськими біженцями.

Також правителька з’являлась на публіці у вбранні з поєднанням жовтого і блакитного кольорів. Крім того, кілька років тому в гардеробі королеви з’явилась вишиванка, виготовлена за спеціальним замовленням майстринею з Решетилівки (Полтавщина).

Редакція USP висловлює щирі співчуття підданим Сполученого Королівства! 

#королева #ЄлизаветаІІ #Англія #Великобританія #смерть

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live