fbpx

Польський уряд ухвалив ряд змін до законопроекту про іноземців та інших законів, які покликані полегшити і прискорити процедуру легалізації перебування та роботу іноземців. Іноземцям, які подають заяву на тимчасове проживання (карти побиту), більше не потрібно буде доводити, що вони мають гарантоване місце проживання в Польщі і джерело стабільного і регулярного доходу. Однак наявність мінімального доходу в країні є обов’язковою. Про це повідомляють в аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Поправки до закону також передбачають зміни в отриманні посвідки на проживання при зміні роботодавця. Крім того, планується спрощення отримання довгострокових дозволів на роботу, а термін видачі короткострокових дозволів (найбільш часто видаваємий тип дозволів для громадян України) хочуть збільшити з 6 до 24 місяців.

Також планують прискорення отримання карт побиту по роботі для працівників підприємств, що мають стратегічне значення для польської економіки.

Таким чином польський уряд відреагував на потреби підприємців, які відчувають гострий дефіцит персоналу і спростив адміністративну процедуру легалізації перебування та роботи.

«Зараз необхідні будь-які поліпшення в прискоренні легального перебування та працевлаштування мігрантів в Польщі. Зниження адміністративних бар’єрів і продовження періоду роботи допоможе стабілізувати міграцію працівників з України, які сьогодні приїджають переважно, маючи короткострокові дозволи на роботу. Ми чекаємо подробиць проекту, щоб оцінити, як пропоновані зміни будуть сприяти працевлаштуванню іноземних робітників», – стверджує віце-президент Gremi Personal Кароліна Шлєшинська.           

Нові положення закону вступають в силу після розгляду у польському парламенті.

Як раніше повідомляли в  аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, ключові галузі польської промисловості страждають від нестачі робочої сили. Економіка Польщі компенсувала втрати від пандемії і демонструє найвище зростання ВВП за всю історію – на 11,1% за рік, за даними Головного управління статистики Польщі. Активність компаній з найму нових працівників є найвищою з початку пандемії. Хоча число легально працюючих трудових мігрантів з України в Польщі є рекордним, але робочих рук все одно не вистачає. Через дефіцит працівників промисловим підприємствам, логістичній та будівельній галузям складно виконати свої виробничі плани.

Джерело

COVID-19 Live