fbpx

Як показало опитування – працівники в США все більше підтримують обмеження для нещеплених колег. Більше 40% вважають, що ті, хто не пройшли вакцинацію, повинні більше платити за страховку. Ще 50% упевнені, що щеплення повинне бути обов’язковою умовою для повернення в офіси. Роботодавці теж спонукають персонал щепитися: коли грошові стимули вже не працюють, щепленим дають інші переваги

Серед працівників в США все більше людей виступають за обмеження для нещеплених колег, написав Bloomberg. Такий висновок він зробив на основі дослідження компанії Eagle Hill, яка консультує бізнес з кадрових питань.

Опитування показало, що 41% респондентів підтримали ідею збільшення страховки для співробітників, які не пройшли вакцинацію. Майже дві третини заявили, що їхні колеги без щеплення не повинні отримувати спеціальну допомогу для роботи на дому, повідомив Bloomberg.
58% опитаних підтримали право роботодавців питати працівників про їх статус вакцинації, 52% – вимогу підтвердження вакцинації, додала консалтингова компанія SIA з посиланням на дослідження Eagle Hill. Рівно навпіл респонденти розділилися в питанні вимоги обов’язкової вакцинації перед поверненням в офіс. 60% відзначили, що підтримують заходи заохочення з боку роботодавців для щеплених.

Окреме опитування роботодавців показало, що частка тих, хто ввів обов’язкову імунізацію або планує це зробити, зросла більш ніж удвічі з початку року. Деякі компанії навіть вперлися в стелю: «Ми досягли рівня, при якому персонал може бути на 80% щеплений, але вище він просто не піднімається», – заявив Bloomberg Уейд Сімонс, національний керівник групи регуляторних ресурсів кадрового консультанта Mercer. «Виплата грошей за вакцинацію не працює так добре, як хотілося б компаніям. Тому вони намагаються запровадити багато інших стимулів », – зазначив керівник досліджень кадрів консалтингової компанії Gartner Брайан Кроп.

Бонуси за щеплення – це спосіб для роботодавців заохотити вакцинацію і уникнути обов’язкових щеплень, які можуть підірвати моральний дух в колективі і привести до звільнень, коли на ринку праці і так відчувається нестача людей, зауважив Bloomberg. Як повідомили агентству кадрові консультанти, нещепленим, крім підвищених зборів за медичні послуги (як для курців), відмовляють у безкоштовному кави і доступі в корпоративні фітнес-зали. Деякі компанії навіть змінюють планування офісів, щоб щеплені отримали більш привабливе розташування.

Напередодні Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) повністю схвалило вакцину від коронавируса виробництва Pfizer і BioNTech. Це перша вакцина, яка отримала такий статус в США. Bloomberg передбачає, що це спровокує ще більше вимог обов’язкової вакцинації серед найбільших компаній країни, університетів і держустанов.

У США від коронавируса зробили більше 363 млн щеплень – дані з трекера вакцин Bloomberg. Це відповідає 56,8% населення.

Джерело

COVID-19 Live