fbpx

Від місцевих виборів – 2020 минуло чотири місяці. Скадовська міська рада і досі не може запрацювати на повну силу. Рух ЧЕСНО не тільки дослідив ці проблеми, а й поспілкувався з одним із винуватців політичної кризи, яка тривала у міськраді понад три місяці.

Більше 70% депутатів новоствореної Скадовської громади обрані вперше, при цьому проблеми у переобраного міського голови залишаються ті самі – відсутність більшості і блокування ініціатив міського голови, – вважає ЧЕСНО.

Початок роботи депутатів і міського голови максимально відтермінувався через хворобу майже всього складу міської ТВК, яка не встигла підбити результати виборів, а потім – і частини депутатів.

Перша сесія відбулася тільки 3 грудня. На ній депутати створили фінансове управління, затвердили структуру та утворили комісії. Але протягом усього цього часу новообраний міський голова вів перемовини про формування виконкому та призначення заступників.

Про це Олександр Яковлєв розповідав в інтерв’ю руху ЧЕСНО одразу після тієї сесії.

У новому складі депутатського корпусу він називав одного безумовного союзника — партію “Європейська солідарність”, яка має чотири депутати. Разом із промерською “Самопоміччю” це десять депутатів. Чотири голоси, яких бракувало, мер планував отримати у дрібних партій.

«Я зустрівся з представниками кожної політичної сили і запитав про їхнє бачення формату цієї майбутньої коаліції. І почув цю відповідь. І, відповідно, сьогодні ми зробили пропозиції до цих структур і ми про це повідомляємо людям, говоримо, що маємо сьогодні коаліції з двох сил і хочемо, щоб до нас приєднались ще мінімум дві сили, які створили б стабільну більшість. Це якраз фракції “Слуги народу” та “Нашого краю”. Звісно, це не говорить про те, що ми не будемо з іншими працювати. Але на них ми ставимо більші ставки. Там більше всього нових депутатів”, — розповідав тоді мер.

Але 8 грудня на позачерговій сесії депутати від “Слуги народу”, ОПЗЖ, “Нашого краю” та Партії місцевого самоврядування відмовилися голосувати за кандидатури заступників міського голови, секретаря ради та декількох старост.

Протягом січня міський голова чотири рази скликав сесії, але конструктивну роботу налагодити так і не змогли. І в результаті 5 лютого депутати просто проігнорували сесію. На неї прийшли тільки 12 депутатів та кілька десятків невдоволених жителів громади, які вимагали у депутатів, щоб ті почали працювати.

Як повідомляє рух ЧЕСНО, депутати не під запис назвали ім’я людини, через яку, як вони вважають, виникла криза у Скадовській міськраді. Це – ексзаступник голови облради минулого скликання, а нині депутат обласної ради Віталій Булюк. Він – досвідчений політик, обирався до обласної ради чотири рази (від “Блоку Наталії Вітренко “Народна опозиція”, КПУ і “Нашого краю”). Наразі проживає у Скадовську і має там бізнесові та політичні інтереси. Його родині належить ледь не пів кварталу в районі Скадовського порту та велика кількість інших активів у Скадовському районі.

Сам Віталій Булюк, який очолює обласну організацію партії “Наш край”, свій вплив спростовує, – пише ЧЕСНО.

“Ви дійсно вважаєте, що я контролюю більшість у Скадовській міськраді? Це – велике перебільшення. Я просто багато кого знаю у Скадовську. Дев’ять із десяти людей, яких я зустрічаю у місті, зі мною вітаються. Не більше”, — відповів Віталій Булюк ЧЕСНО.

Так, як з’ясував громадський рух, депутат облради не просто знайомий із ситуацією, а й давав поради міському голові Олександру Яковлєву.

“Я зустрічався з ним, пояснював, що багато громад живуть без заступників і непогано живуть. Ще й економлять на великих зарплатах. Але я не впливаю. Я розмірковую”, — зізнався Віталій Булюк.

Як повідомив ЧЕСНО місцевий громадський діяч Артем Костюченко, Віталій Булюк мав інтерес у Скадовській міськраді і його вимогою було збереження на посаді заступника голови Дмитра Афанісіаді. Їх обох пов’язують давні стосунки.

Як вважає рух ЧЕСНО, це довело і голосування на сесії 24 лютого.

Депутати, які сформували опозиційну більшість, вимагали голосувати за всіх заступників “пакетом” і майже одноголосно підтримали призначення усіх. Першим заступником мера став представник партії “Об’єднання “Самопоміч” Олександр Грищенко, а заступниками — його колеги по партії Олексій Степовий, Вадим Закусило та той самий Дмитро Афанасіаді.

“Слуги народу” отримали посаду секретаря міської ради. Ним став Юрій Палюх

Окрім цього, членом виконкому став старший син Булюка – Віктор.

Джерело

COVID-19 Live