fbpx

Експерт каже про фантастичне зростання життєвого рівня та ірраціонально завищений рівень зарплат вже з 2023 року. 

Найбільший і найтяжчий спад в економіці Україна переживає в другому кварталі 2022 року, але в третьому-четвертому кварталах почнеться неминуче зростання, яке в 2023-2025 роках переросте у “золотий дощ”, що проллється на Україну. Таку думку озвучив відомий український економіст Михайло Кухар.

Експерт уточнив, що цей прогноз грунтується на оцінці воєнних експертів, які очікують, що війна в Україні триватиме максимум до кінця року.

“Цей рік є найстрашнішим. Найважчим є другий квартал. Але потім почнеться поновлення, вже в третьому-четвертому кварталі. Після перемоги в Україні буде зростання добробуту. Особливо це буде помітно з початку 2023 року, оскільки на відновлення країни залучать інвестицій на 200 мільярдів доларів”, – сказав він.

За словами економіста, ті темпи зростання, які нам доведеться пережити в 2023, 2024, 2025 роках, можна порівняти з проливанням золотого дощу.

“У нас в житті не було 200 мільярдів доларів. У нас інвестицій більш як 10-15 мільярдів не було. 200 за три роки – це зіставно з кращими роками зовнішніх інвестицій скажімо в Китаї, звісно, у масштабах країни. Україна ніколи не бачила таких грошей. Це не може не призвести до фантастичного зростання життєвого рівня та ірраціонально завищеного рівня зарплат в Україні. Я не знаю, як поляки, але те, що у нас вся Молдова буде працювати на Великому будівництві-2 по відновленню України, в цьому у мене немає жодного сумніву”, – сказав експерт.

За словами Михайла Кухара, Україна зараз має найбільш недооцінену економіку. А наступні три роки після війни – це буде просто фантастичний приклад, якого ще не було в історії Східної Європи.

Щодо відновлення економіки у третьому-четвертому кварталі поточного року, на це, за словами експерта, вказують останні опитування бізнесу.

“Більшість бізнесів – 75% за опитуваннями, втратили все і не думали відновлювати роботу перші два місяці. На третій місяць 74% вже відновили або думають відновлювати роботу. Це ж саме ми бачимо по багатьох непрямих методах, наприклад по роздрібному товарообігу, який для західноукраїнських областей вже вищий за довоєнний, за рахунок вимушеної еміграції”, – зазначив він.

“Ясно, що втрати і руйнування ми будемо довго відновлювати на південному сході нашої країни. Але обіцяні на це 200 мільярдів доларів вселяють оптимізм. Тим більше, що це вже зафрахтовані гроші у вигляді золотовалютних резервів Росії”, – додав економіст.

Джерело

COVID-19 Live