fbpx

У всьому світі з початку пандемії COVID-19 народилося понад 200 мільйонів немовлят. Протягом перших 2 тижнів універсального тестування в розпал пандемії в Нью-Йорку (весна 2020 року) 14% породіль у лікарняній системі Ірвінгського медичного центру Колумбійського університету дали позитивний результат на SARS-CoV-2 за допомогою назофарингеальної полімерази.

Хоча неможливо точно визначити кількість, навіть найконсервативніші оцінки загальної кількості немовлят у всьому світі, які піддалися внутрішньоутробному впливу материнської інфекції SARS-CoV-2, – дані коливаються.

 Хоча вертикальна передача SARS-CoV-2 від матері до плода рідкісна, дані попередніх спалахів коронавірусу у людини (ГРВІ та близькосхідний респіраторний синдром) свідчать про те, що важка інфекція під час вагітності може бути пов’язана зі здоров’ям матері і підвищений ризик кількох несприятливих наслідків для немовлят через механізми, пов’язані з активацією імунної системи матері.

Інші вірусні захворювання під час вагітності пов’язані з більш високим ризиком розвитку дефіциту нервової системи, включаючи моторні затримки,  як у випадку внутрішньоутробного впливу ВІЛ неінфікованих немовлят. 

Додаткова епідеміологічна підтримка цієї асоціації надходить від натуралістичних досліджень вірусних епідемій, які виявили асоціації на рівні населення. Когортні дослідження покоління, народженого під час пандемії вірусу грипу А підтипу H1N1 1918 року, виявили нижчий рівень освіти дітей та соціально-економічний статус дорослих. 

Пандемія краснухи 1964 року призвела до 10-15-кратного збільшення частоти розладів аутичного спектру або шизофренії у нащадків. Існує необхідність визначити зв’язок між впливом плода в материнській SARS-коронавірус-2 інфекції та дитячої психомоторном статус, особливо з огляду на , що добре зарекомендували себе переваги раннього виявлення ризику дітей. 

Ініціатива Covid-19 Mother Baby Outcomes (COMBO) – це перспективне когортне дослідження, проведене в Медичному центрі Ірвінга Колумбійського університету навесні 2020 року для вивчення зв’язків між внутрішньоутробним впливом інфекції SARS-CoV-2 у матері та здоров’ям та благополуччям і мати, і діти, які живуть у Нью-Йорку, першому епіцентрі пандемії в США. 

На основі даних попередніх досліджень припущено, що інфекція матері SARS-CoV-2 під час вагітності буде пов’язана із затримкою соціального та моторного розвитку у віці 6 місяців. Крім того, порівняли дітей, народжених під час пандемії COVID-19, з історичною когортою, народженою в одному медичному центрі, використовуючи ту саму оцінку розвитку нервової системи.

Результати   

На 6-місячне оцінювання було запрошено 385 жінок, з яких 272 (70,6%) виконали ASQ-3. Були доступні дані для 255 немовлят, залучених до Covid-19 Mother Baby Outcomes Initiative (114 заражених внутрішньоутробно, 141 не піддалися впливу SARS-CoV-2; середній вік матері під час пологів 32,0 [IQR, 19,0-45,0] років). 

Також були доступні дані про історичну когорту з 62 немовлят, народжених до пандемії. Внутрішньоутробний вплив материнської інфекції SARS-CoV-2 не був пов’язаний зі значними відмінностями в будь-якому субдомені ASQ-3, незалежно від часу зараження або тяжкості. Однак, порівняно з історичною когортою, немовлята, народжені під час пандемії, мали значно нижчі показники загальної моторики , дрібна моторика і особистісної соціалізації.

Висновки та релевантність   

У дослідженні народження дитини під час пандемії, але не від внутрішньоутробного впливу материнської інфекції SARS-CoV-2, було пов’язано з відмінностями в нейророзвитку у віці 6 місяців. Ці ранні результати підтверджують необхідність тривалого моніторингу дітей, народжених під час пандемії COVID-19.

Джерело

COVID-19 Live