fbpx

Вчені зі США розробили модель для відстеження риболовних суден, на яких використовують примусову працю. Модель передбачає аналіз даних про переміщення різних видів рибальських суден за допомогою штучного інтелекту. Як це працює?

Сьогодні супутники в парі з сучасними цифровими технологіями дозволяють вирішити безліч проблем не тільки в космосі, але й на Землі. Наприклад, в минулому році компанія EOS представила нові супутникові дані про стан полів в Україні.

Технологію планують використовувати по всій країні для розвитку сільського господарства. Зокрема, відстеження стану рослин на всіх фазах росту, прогнозування врожаю, аналізу етапів вирощування культур на конкретному полі, виділення проблемних зон, оцінки врожайності тощо.

Але недавно вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі придумали, як вирішити ще більш глобальну проблему за допомогою супутників: дослідники розробили модель для відстеження руху риболовних суден, на яких можуть використовувати примусову працю.

Така праця — одна з найпоширеніших форм сучасного рабства. Автори нового дослідження припускають, що приблизно 26% з проаналізованих ними 16 тис. промислових риболовних суден схильні до «високого ризику використання примусової праці».

«Протягом останніх кількох років міжнародні ЗМІ висвітлюють примусову працю в світовому риболовному флоті, але масштаби її застосування залишаються значною мірою невідомими», — пояснив провідний автор дослідження Гевін Макдональд.

За його словами, супутникові дані в парі з методом машинного навчання дозволили його команді визначити морські судна з найбільш високим ризиком порушення прав людини і використання примусової праці.

Для визначення таких суден автори дослідження виділили 27 різних моделей поведінки, які мають ознаки рабської праці на борту. У їх числі — подорожі на величезні відстані між портами, надмірно висока потужність двигунів, більша кількість рибальських годин на день тощо.

Серед типів суден вчені виділили ярусолови, джигери для лову кальмарів і траулери. Стежити за пересуванням цих та інших суден можна за допомогою даних супутникового моніторингу Global Fishing Watch.

У числі суден з підвищеним ризиком використання примусової праці також були 22 кораблі, на яких неурядові організації та медіа різних країн раніше публічно ідентифікували порушення трудового законодавства.

У дослідженні зазначено, що ярусолови з високим рівнем ризику рабської праці працюють по всьому світу, в той час як незаконні джиггери для лову кальмарів найчастіше зустрічаються на захід і південний схід від Південної Америки, південний схід від Росії і на захід від Індії.

Найчастіше такі кораблі заходять в порти Африки, Азії і Південної Америки, а найрідше відвідують Канаду, Нову Зеландію, США і європейські країни.

«Модель дослідження примусової праці Global Fishing Watch і Каліфорнійського університету показує, як технології і машинне навчання можуть забезпечити прозорість, допомогти більш ефективно направляти втручання і ресурси для органів регулювання і промисловості», — пояснюють автори роботи.

За даними Міжнародної організації праці, в 2016 році близько 16 мільйонів осіб були жертвами примусової праці. 11% з них задіяні в сільському, лісовому і рибному господарстві.

Джерело

COVID-19 Live