fbpx

Дослідження показало, що здатність сприймати гумор пов’язана з більш високим інтелектуальним рівнем школярів. До такого цікавого висновку прийшли дослідники з Туреччини.

Більш розвинене почуття гумору, як правило, зустрічається у школярів, що володіють більш високим обсягом загальних знань і вербального мислення.

Дослідження виявило зв’язок між гумором і інтелектом, довівши, що у дітей він проявляється набагато більш сильно, ніж у дорослих. Відзначимо, що протягом всієї історії людства гумор вважався ознакою інтелекту.

Наприклад, коли чоловіки розповідають анекдоти, тим самим вони намагаються продемонструвати свою кмітливість і пристосовність до потенційних партнерів. Багато досліджень виявляли певний зв’язок між інтелектом і гумором у дорослих, а щодо дітей таких робіт майже не проводилося.

І ось близько 200 турецьких школярів на прохання дослідників зробили підписи до 10 недавно намальованих мультфільмів. Потім 7 експертів оцінили, наскільки ці підписи є смішними і як вони відповідають картинці.

В цілому, було отримано 30 380 оцінок гумору школярів. Встановлено, що загальний рівень інтелекту сильно корелює з гумором. Саме інтелект відповідав за 68% відмінностей у здібностях до гумору. Зокрема, діти з більш високим рівнем базових знань і вербальним мисленням володіли і найвищими здібностями до гумору.

Джерело

COVID-19 Live