fbpx
© Полит.ру

Найбільший рівень підтримки серед людей старшого віку – вся справа в телевізорі.

У березні рівень підтримки війни проти України серед населення Росії почав знижуватися, але в цілому він все одно залишається високим, особливо серед старших людей. За перехід до мирних переговорів, як і раніше, висловлюються близько половини респондентів, за продовження військових дій – майже стільки ж. Такі дані показало чергове соціологічне опитування російського «Левада-центру».

Згідно з опитуванням, 41% респондентів безперечно підтримують дії російської армії в Україні, а в лютому цей показник був на рівні 48%. 31% швидше підтримують, а в лютому ця цифра була трохи нижчою – 29%. Не підтримують війну 20% опитаних росіян, а в лютому так висловились 17%.

Найвищий рівень підтримки дій російських збройних сил в Україні характерний для постійних глядачів російського телебачення – 79% – та прихильників Владіміра Путіна – 81%. А якщо говорити про вікові показники, то підтримка війни найбільш поширена серед старших людей – у віці понад 55 років і старше війну підтримують 79% жінок і чоловіків 77% чоловіків.

Найменший рівень підтримки є серед тих, хто не схвалює роботу президента (26%). Також підтримку рідше демонструють молоді люди – 58% серед респондентів 18–24 років, а також ті, хто не довіряє жодним джерелам новин – 62%.

Прихильників мирних переговорів у суспільстві, як і раніше, трохи більше, ніж прихильників продовження військових дій (48% проти 42% наприкінці березня). За мирні переговори найчастіше виступають насамперед молоді люди, жінки та опозиційно налаштовані громадяни. За продовження військових дій частіше виступають представники старших поколінь, чоловіки та прихильники влади. Але навіть у цих групах немає єдиної думки щодо цього питання.

У 43% росіян військові дії викликають «гордість за Росію». 35% відчувають «тривогу, страх, жах», а «гнів, обурення» і «шок» – по 10%.

Нагадаємо, опитування іншого соціологічного агентства – Russian Field, проведене в середині березня, показало, що 80% росіян вважають, що зараз Росія рухається в правильному напрямку, 64% не скасували б початок «воєнної операції», якби повернулися в минуле.

#росіяни #війна #підтримка #зменшення #опитування #президент #путін #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live