fbpx

Глобальний імідж президента Росії Володимира Путіна в протягом багатьох років був незмінно низьким у багатьох країнах, і дослідження Pew Research Center, проведене цієї весни в 17 країнах з розвиненою економікою, показує, що негативні погляди на нього в більшості країн досягли або близькі до історичних максимумів. Сьогодні в середньому 22% говорять, що вірять в те, що Путін чинить правильно в світових справах, в порівнянні із середнім показником 74%, які говорять, що у них немає такої впевненості.

Сінгапур (55%), Греція (55%), Італія (36%) і Тайвань (34%) виділяються як єдині опитані місця, де приблизно третина або більше заявили, що довіряють президенту Росії. Впевненість найнижча в Швеції (14%) і США (16%). В обох цих країнах, а також в Нідерландах, Сполученому Королівстві, Канаді, Австралії, Франції, Нової Зеландії та Бельгії, по крайней мере, 45% або більше говорять, що у них немає впевненості на всіх в ньому.

У той час як довіра до Путіна була досить низькою в багатьох країнах протягом більшої частини останнього десятиліття, особливо після анексії Криму в 2014 році, в минулому році вона ще більше впала в Австралії (на 7 %).

У багатьох місцях, де проводилося опитування, молоді люди більше довіряють Путіну, ніж їхні старші колеги. Найбільша різниця спостерігається в Японії (44% між наймолодшими і найстарішими респондентами), хоча різниця становить не менше 20% в Великобританії, Іспанії, Австралії, Франції та Нової Зеландії. Хоча в США різниця менше, американці у віці до 30 років також з більшою ймовірністю довіряють Путіну: так говорять приблизно п’ята частина людей у ​​віці від 18 до 29 років в порівнянні з 9% серед тих, хто 65 років і старше.

Ці вікові закономірності часто переважали в поглядах на Путіна. А коли справа доходить до думки про Росію в цілому, молоді люди також схильні мати більш сприятливі погляди на країну, ніж люди старшого віку.

У деяких країнах чоловіки більш впевнені в Путіні, ніж жінки. Наприклад, в Німеччині 36% чоловіків говорять, що вірять в те, що Путін обізнаний в світових справах, в той час як з цим згодні тільки 19% жінок. Двозначні відмінності також присутні у Франції, Італії та Бельгії, тоді як гендерні відмінності менше в Канаді, Іспанії і Новій Зеландії.

Менш освічені люди також більше довіряють Путіну, ніж більш освічені, приблизно в половині опитаних країн. В Італії, наприклад, приблизно чверть тих, хто має вищу або вищу освіту, довіряють Путіну, в той час як майже чотири з десяти тих, хто не має вищої освіти, довіряють йому. Подібні відмінності зберігаються і в восьми інших опитаних країнах.

В Європі прихильники популістських партій, як правих, так і лівих, з більшою ймовірністю будуть довіряти Путіну, ніж ті, хто не підтримує такі партії. Наприклад, в Італії ті, хто прихильно ставляться до правої Ліги, більш ніж в два рази частіше довіряють Путіну, ніж ті, хто дотримується негативної точки зору (62% проти 26% відповідно). Те ж саме і з прихильниками Forza Italia: приблизно половина з них упевнені, що Путін надійде правильно, в той час як приблизно чверть тих, хто не підтримує, кажуть те ж саме.

У США республіканці і незалежні республіканці, як правило, більше довіряють Путіну, ніж демократи і незалежні демократи (20% проти 12% відповідно). Проте переважна більшість в обох партіях не довіряє Путіну.

У більш широкому сенсі, в деяких країнах люди, які вважають себе ідеологічно правими, з більшою ймовірністю, ніж ліві, будуть довіряти Путіну. Найбільша різниця спостерігається в Італії, де більшість (56%) правих кажуть, що довіряють Путіну, в той час як лише 19% лівих згодні. У Швеції, Греції, Франції, Канаді, Німеччині, Австралії, Великобританії і США різниця між правими і лівими також виражається двозначними цифрами.

Якщо говорити про порівняння з іншими світовими лідерами, то довіра до Путіна істотно нижче, ніж у канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента США Джо Байдена і президента Франції Еммануеля Макрона. Проте, його рейтинги цілком порівнянні – а в деяких з опитаних європейських країн – трохи краще – з рейтингом президента Китаю Сі Цзіньпіна.

Довіра до Сі і довіру до Путіна тісно пов’язані: місця з більш високим рівнем довіри до одного, як правило, також мають більш високий рівень довіри до іншого. Зворотне вірно для Меркель – люди, які більш довіряють Меркель, як правило, менше довіряють Путіну.

Джерело

COVID-19 Live