fbpx

Через два місяці після того, як Росія почала вторгнення в Україну, американці рішуче підтримують країну, яка воюэ, причому значна двопартійна більшість підтримує посилення санкцій проти Росії, а також військову та гуманітарну підтримку українців.

Загалом 73% кажуть, що Сполучені Штати роблять потрібну кількість або занадто мало для підтримки України.

У той же час 72% виступають проти прямих військових дій США проти російських сил, а 21% підтримують цю ідею. Навіть серед тих, хто каже, що країна робить занадто мало для підтримки України, 57% виступають проти прямих військових дій. Президент Байден сказав, неодноразово попереджаючи, що такий крок розглядається, бо може призвести до «Третої світової війни».

Результати показують, що політика Байдена значною мірою відображає уподобання американців, коли справа доходить до російського вторгнення. Байден постійно нарощував військову та гуманітарну допомогу Києву — у четвер він попросив у Конгресу ще 33 мільярди доларів такого фінансування — при цьому регулярно посилюючи санкції проти Москви. Але він також поспішно наголосив, що не буде посилати американців в Україну або вживати інших дій, таких як запровадження забороненої для польотів зони, які можуть призвести до прямого військового зіткнення з Росією.

Незважаючи на широку підтримку санкцій, вони створили політичну проблему для Байдена та інших демократів, підвищивши ціни на газ, і ця динаміка відображена в опитуванні.

Приблизно 2 з 3 американців, або 66%, кажуть, що вони стурбовані санкціями, які сприяють зростанню витрат на продукти харчування та енергоносії вдома. Занепокоєння є двопартійним: 68% демократів і 70% республіканців висловлюють занепокоєння. Ціни на газ в середньому становили понад 4 долари за галон з початку березня.

Але навіть серед тих, хто стурбований тим, що санкції стимулюють інфляцію, 64% підтримують їх збільшення, як і 67% американців загалом.

Байден намагався підготувати націю до фінансового болю, спричиненого кризою в Україні, звинувачуючи в цьому президента Росії Володимира Путіна.

«Вартість цієї боротьби недешева, але відмова від агресії обійдеться дорожче, якщо ми дозволимо цьому статися», — сказав Байден минулого тижня, закликаючи до збільшення допомоги Україні. «Ми або підтримуємо український народ, коли він захищає свою країну, або залишаємось осторонь, коли росіяни продовжують свої звірства та агресію в Україні».

Американці дуже стурбовані ескалацією конфлікту: 81% кажуть, що вони побоюються, що війна пошириться на інші європейські країни, 80% стурбовані тим, що сили США будуть залучені до бойових дій, і 80% стурбовані використанням Росією ядерної зброї. 50% кажуть, що вони «дуже стурбовані» ядерною зброєю.

Ці занепокоєння з приводу ескалації кризи також є двопартійними.  8 з 10 демократів і республіканців стурбовані тим, що війна поширюється за межі України, а Сполучені Штати втягуються в бойові дії. Переважна більшість обох груп також стурбовані використанням Росією ядерної зброї, хоча демократів це хвилює дещо більше (86%), ніж республіканців (72%).

Схвалення Байдена ведення війни в Україні, а також його боротьби з пандемією, допомогло підвищити його загальний рейтинг схвалення роботи, який збільшився на п’ять пунктів із 37% у лютому до 42% у новому опитуванні. Тим не менш, Байден залишається в негативному стані: 52% не схвалюють його роботу на тлі постійної занепокоєння щодо економіки.

Зокрема, 42% американців схвалюють те, як Байден вирішив ситуацію між Росією та Україною, порівняно з 33%, коли Росія почала своє вторгнення трохи більше двох місяців тому. Тепер 47% американців не схвалюють його врегулювання кризи, той самий відсоток, який не схвалював у лютому, тоді як менше людей кажуть, що не мають жодної думки.

Схвалення ведення війни Байдена є в основному партійним: 73% демократів і 41% незалежних схвалюють. Лише 14% республіканців схвалили ведення війни Байдена, а 76% – несхвально.

Примітно, що підтримка Байденом його поводження з Україною та Росією помітно покращилася з незалежними з лютого, коли його підтримали 30%.

Хоча останнє опитування Post-ABC не враховує причини підтримки американцями України, опитування, проведені протягом тижнів після російського вторгнення, показали різке зростання підтримки санкцій, а також негативне ставлення до Росії. Дослідження Pew Research Center , наприклад, показало, що 70% заявили, що Росія є скоріше ворогом, ніж конкурентом чи партнером, у порівнянні з 41%, які сказали те саме в січні.

Байден неодноразово намагався аргументувати участь США у далекій війні, припускаючи, що він визнає, що підтримка може зменшитися, якщо вона затягнеться занадто довго.

«Протягом усієї нашої історії ми дізналися, що коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони викликають ще більше хаосу та ще більше агресії», — сказав Байден минулого тижня. «Вони продовжують рухатися, а витрати, загрози для Америки та світу продовжують зростати. Ми не можемо допустити цього».

Погляди на Україну залишаються надзвичайно стабільними за партійними лініями, в тому числі серед американців, які голосували за опозиційних кандидатів на президентських виборах 2020 року, що робить Україну зоною рідкісної двопартійної угоди. Відносно небагато республіканців різко критикували Байдена з цього приводу, особливо в порівнянні з їхніми регулярними нападами на нього через інфляцію, злочинність, імміграцію та інші теми.

З тих, хто проголосував за Байдена, 64% підтримують більше військової допомоги Україні, як і 52% тих, хто проголосував за президента Дональда Трампа. І 83% американців, які проголосували за Байдена, підтримують більше гуманітарної допомоги для України, як і 67% американців, які проголосували за Трампа.

У четвер Байден закликав до різкого збільшення допомоги Україні, закликаючи Конгрес прийняти новий пакет витрат на 33 мільярди доларів, який включає військову та гуманітарну допомогу.

Прохання про додаткову допомогу надійшло в той час, коли Сполучені Штати визначили, як сказав міністр оборони Ллойд Остін, що Україна «може перемогти — вони можуть перемогти, якщо у них буде правильне обладнання, належна підтримка». І це також відбувається, коли бойові дії переміщуються на східну частину країни, що, як очікується, буде тривалим.

Опитування Post-ABC показує, що вік є набагато більшим джерелом розбіжностей щодо участі США в Україні, а молоді американці менше підтримують додаткові дії.

У той час як 69% людей у ​​віці 65 років і старші підтримують збільшення військової підтримки, цей показник знижується до 54% серед людей у віці від 40 до 64 років і 47% серед дорослих молодше 40 років. Підтримка збільшення військової підтримки особливо низька серед молодих дорослих, які вважають себе республіканцями або схиляються до них: 38% підтримують посилення військової підтримки України, тоді як 52% виступають проти.

Опитування Post-ABC проводилося з 24 по 28 квітня серед випадкової національної вибірки з 1004 дорослих, доступних за допомогою мобільних та стаціонарних телефонів. Допустима помилка становить плюс-мінус 3,5% пункти для загальних результатів і більша для підгруп.

Джерело

COVID-19 Live