fbpx

Трохи більше половини опитаних вимушених переселенців вважають, що змогли повністю освоїтись.

Про це під час онлайн-конференції “Погляд у майбутнє: інтеграція ВПО в Україні” повідомив фахівець з питань забезпечення інформації Міжнародної організації з міграції в Україні Роман Лунін.

За його словами коли спеціалісти “МОМ Україна” проводили опитування серед вимушених переселенців по різних куточках України, 55% відповіли, що вони повністю освоїлися. Ще третина заявили, що частково освоїлися та 6% — не прижилися взагалі.

На комфорт і відчуття “вдома” вплинули наявність друзів, нових знайомств, у власному житлі живуть чи на зйомному тощо. А серед найбільших питань у переселенців залишається працевлаштування.

“Опитані, які не працюють або які зіштовхувалися із труднощами працевлаштування, рідше повідомляли про те, що відчувають себе інтегрованими. Серед тих, які не працюють —  51% повідомили, що відчувають себе інтегрованими. Тоді як серед працевлаштованих людей було 59%”, — пояснює фахівець з питань забезпечення інформації Міжнародної організації з міграції в Україні Роман Лунін.

До того ж 44% опитаних зазначили, що час їхньої інтеграції в громаді залежить від підтримки самих мешканців та влади громади.

Джерело

COVID-19 Live