fbpx

Згідно з новим дослідженням, люди, які сидять і дивляться телевізор принаймні 4 години на день, мали на 35% більше шансів отримати потенційно смертельні згустки крові , ніж люди, які дивляться телевізор протягом 2,5 годин або менше щодня.

У дослідженні, опублікованому в четвер в European Journal of Preventive Cardiology , розглядалася інформація про стан здоров’я з трьох раніше опублікованих досліджень 131 421 дорослого у віці 40 років і старше без історії венозної тромбоемболії або ВТЕ. Учасники самостійно повідомляли про кількість телевізійних пропозицій, які вони дивилися, і були позначені як тривалі глядачі (дивляться щонайменше 4 години щодня) і ніколи не глядачі (менше 2,5 години щодня).

За період від 5 до 20 років 964 учасники отримали ВТЕ. Стан включає тромбоемболію легеневої артерії, згусток крові в легенях, а також тромбоз глибоких вен , згусток крові в ногах, який може викликати тромбоемболію легеневої артерії.

Ті, хто сказав, що дивляться телевізор 4 або більше годин на день, мали в 1,35 рази більше шансів на ВТЕ, ніж ті, хто дивився телевізор в середньому 2,5 години на день, йдеться у дослідженні.

«Якщо ви збираєтеся запивати по телевізору, вам потрібно робити перерви. Ви можете стояти і потягуватися кожні 30 хвилин або використовувати велотренажер. І уникайте поєднання телебачення з нездоровими перекусами », – сказав Сетор Кунутсор, доктор медичних наук, з Університету Брістоля, Сполучене Королівство.

Хоча дослідження виявило зв’язок між переглядом телевізора і утворенням тромбів, це не доводить, що перегляд телевізора викликає утворення тромбів, підкреслили дослідники. Але зв’язок виник, незважаючи на вік, стать, індекс маси тіла (ІМТ) і фізичну активність.

«Результати нашого дослідження також показали, що фізична активність не усуває підвищеного ризику утворення тромбів, пов’язаного з тривалим переглядом телевізора», – сказав Кунутсор у релізі.

Він зазначив, що людей також заохочують пересуватися під час тривалих польотів на літаку або після операції.

«Коли ви довго сидите в тісному положенні, кров накопичується у ваших кінцівках, а не циркулює, і це може викликати утворення тромбів», — сказав він.

Дослідники об’єднали результати трьох досліджень і прийшли до результату за допомогою процесу, який називається метааналізом.

«Об’єднання кількох досліджень у мета-аналізі дає більшу вибірку та робить результати більш точними та надійними, ніж результати окремого дослідження», – сказав Кунутсор.

Джерело

COVID-19 Live