fbpx

Партія ANO колишнього прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша має найбільшу популярність серед виборців лише за тиждень до муніципальних та сенатських виборів.

Про це пише Euractiv, повідомляє “Європейська правда”.

Опитування, проведене агентством STEM, показало, що Бабішу довіряють 30% виборців, за ним іде євроскептична Партія свободи та демократії (ID) з 14,3%.

Обидві партії дуже критично ставляться до ЄС, особливо за умов нинішньої енергетичної кризи. Вони виступають за націоналістичні та популістські рішення, обіцяючи своїм потенційним виборцям нижчу вартість життя.

Правляча Громадянська демократична партія набирає лише 14,2%. Їхні партнери з коаліції, Пірати (Зелені/EFA), набрали 9,4%, але інші партії п’ятипартійного коаліційного уряду ледь долають 5%-й бар’єр для проходження до парламенту.

Руху ANO віддають перевагу чеським виборцям старше 60 років і людям з нижчим рівнем освіти. Партія також дуже популярна у невеликих містах, тоді як правлячі партії успішніші у великих містах і серед людей з вищою освітою.

Опитування проводилося на початку вересня, коли у Празі пройшла масова антиурядова демонстрація, де також лунали заклики припинити допомогу Україні.

#Чехія #вибори #лідери

Джерело

COVID-19 Live