fbpx

В опитуванні, проведеному для Yle дослідницькою організацією “Taloustutkimus”, у травні, 76% респондентів підтримують членство Фінляндії в НАТО, а 12% — проти.

Керівництво Фінляндії, що готує заявку держави на членство в НАТО, має сильну підтримку своїх громадян.

Згідно з опитуваннями Yle, 53 % у лютому, 62% у березні і зараз у травні 76 % респондентів висловилися за членство в НАТО.

У березні приблизно п’ята частина респондентів все ще була невпевнена щодо своєї позиції в НАТО, а на початку травня приблизно кожен десятий респондент все ще не був впевнений.

За словами генерального директора економічних досліджень Ярі Паюнена, навесні ріст популярності НАТО «прискорився».

Невизначеність зменшилась, а частка противників НАТО зменшилась ще більше, – описує Паюнен зміну результатів зимових та весняних опитувань.

Можлива заявка Швеції на членство в НАТО збільшить частку тих, хто ЗА – до 83%. Розбіжності у поглядах на НАТО між жінками та чоловіками зменшилися. У травневому опитуванні 81% чоловіків і 72% жінок підтримували заявку Фінляндії на членство в НАТО. У березні 71% чоловіків і 53% жінок висловилися за членство в НАТО.

У березневому опитуванні майже третина жінок-респондентів не визначилися у своїй позиції, але тепер жінки схиляються на бік підтримки НАТО.

Між березневими і травневими опитуваннями багато чого сталося . Загарбницька війна Росії в Україні налякала людей, а міжнародна реакція на війну посилилася.

Опитування на замовлення Yle проводилося “Taloustutkimus” в Інтернет-панелі з 4 по 6 травня 2022 року.

На опитування відповіли 1270 респондентів. Вибірка являє собою населення Фінляндії (вік від 18 років). Результати були оцінені за віком, статтю та місцем проживання. Допустима похибка опитування становить 2,5 відсоткових пункти.

Джерело

COVID-19 Live