fbpx

Рівень підтримки Росії у зв’язку з війною в Україні серед російськомовних Латвії у квітні знизився , свідчать дані опитування дослідницького центру SKDS.

Директор SKDS Арніс Кактіньш у соцмережі Twitter зазначив, що з березня підтримка серед російськомовних знизилася з 20% до 13%. У свою чергу, підтримка України в цій групі зросла з 25% до 30%.

Однак, як і раніше, більше половини російськомовних латвійців не висловлюють симпатії жодній із сторін, підкреслив Кактиньш. Тобто, 47% російськомовних респондентів вказали, що не підтримують жодну, ні іншу сторону, а 10% заявили, що вони “вагаються відповісти”.

У свою чергу, серед тих респондентів, які в сім’ї говорять латиською мовою зменшилася кількість людей, які не підтримують ні Росію, ні Україну, але збільшилася кількість прихильників України. У березні жодну із сторін не підтримували 10%, а у квітні — 8%. У свою чергу, підтримка України зросла на 2% — з 87% до 89%.

Під час квітневого опитування 3% латиськомовних респондентів заявили, що їм важко сказати, який бік вони підтримують у зв’язку із вторгненням російської армії в Україну.

Джерело

COVID-19 Live