fbpx

З 24 лютого 2022 року понад 3 мільйони українських біженців та громадян третіх країн потрапили до Польщі внаслідок війни в Україні.

Цей звіт базується на опитуванні моделей переміщення, потреб і намірів, запущеного DTM МОМ. Опитування проводяться віч-на-віч підготовленими переписувачами для DTM та World Central Kitchen на пунктах перетину кордону та центрах прийому українських біженців та 1CNS, які виїжджають з України після 24 лютого 2022 року. Дані збираються та зберігаються через мобільний додаток. У цьому звіті представлено попередній аналіз на основі перших двох тижнів збору даних.

У період з 4 по 19 березня МОМ провела 169 опитувань щодо моделей переміщення, потреб та намірів з біженцями з України та громадянами третіх країн (TCN) у двох прикордонних пунктах пропуску (ППП) на в’їзді — Медика та Корчова — та у двох центрах прийому поблизу кордону.

Із загальної кількості 9% становили українські біженці.

З опитаних 16% подорожували поодинці, причому більшість (55%) подорожували групами по 2-4 особи, як правило, члени сім’ї (97%) або друзі (8%).

Оскільки є обмеження для українських чоловіків на виїзд за межі країни, демографічні показники зважені на жінок та дітей. Повідомлялося, що 75% груп включали дітей і 16% включали членів похилого віку. Á невелика кількість груп (9%) мала членів лише старше 65 або молодше 18 років. 

і 3% були зазначені як ICN з Узбекистану, Російської Федерації, Іраку та Азербайджану. У п’ятірку найбільших регіонів (областей) походження українських біженців увійшли Дніпро (22%), Київ (21%), Харків (11%), Львів (10%) та Донецьк (5%).

Серед громадян не України, які переїжджали до Польщі, 83% становили чоловіки (50% дорослих і 33% дітей) і 17% жінок. Серед громадян України, які виїжджають з країни до Польщі, 50% становили дорослі жінки та 47% діти (21% хлопчиків і 26% дівчат).

Частка осіб старше 65 років (8%) значно нижча, ніж у загальній популяції (близько 16%), що потенційно вказує на те, що літні люди менш здатні або бажають перетинати кордон, особливо з огляду на довгий час очікування на пунктах пропуску.

Джерело

COVID-19 Live