fbpx

Тільки 38% європейців вважають, що Україна має бути членом НАТО.

Україна у європейців асоціюється з війною (конфліктом з Росією), бідністю (безробіттям) і імміграцією (сезонними робітниками).

Про це йдеться у результатах опитування Центру “Нова Європа” у Франції, Німеччині, Італії та Польщі, проведеного соцагентством “Kantar Profiles Devision”.

Що ж до членства України в НАТО, його підтримують 38% опитаних. Водночас членство України в ЄС підтримують 55%. З іншого боку, кількість тих, хто вважає, що Україна не повинна вступати до ЄС і НАТО, перебуває на рівні 28,5%.

З війною (конфліктом з Росією) Україна асоціюється у 12% опитаних, з бідністю (безробіттям) – у 10,8%, імміграцією (сезонними робітниками) – у 10,3%. Проте, якщо порівнювати ці дані з результатами опитування 2015 року, то кількість асоціацій України з війною значно скоротилася: з 49% до 12%.


Результати опитування

Результати опитування
“Згадуючи відомих людей, респонденти здебільшого асоціюють Україну з “Кличками/братами Кличками” (1,6%), Путіним (1,4%), Бандерою (1,1%) та Лукашенком (0,5%). Менш як 0,5% також згадують Тимошенко, Ющенка, Шевченка та Бубку. Цікаво, що лише 9 респондентів асоціюють Україну з президентом Зеленським”, – йде мова в результатах опитування.

До прикладу Польща здебільшого асоціює Україну з іммігрантами (25,8%) та з бідністю (25%), і лише після цього з війною. Водночас у Німеччині та Франції найпопулярніші асоціації пов’язані з Росією та війною. Більшість французьких респондентів (15,5%) асоціюють Україну з Росією, з війною та конфліктами (13,1%) та зі Східною Європою (10,6%). Топ три асоціації Німеччини пов’язані з Росією (війна, вторгнення до Криму та Росія), що становить майже половину респондентів (47,5%).

“Інша ситуація в Італії, де тема російсько-української війни майже відсутня в суспільній думці – її згадують лише 0,6% респондентів. Італійці – серед тих, хто має найбільш позитивне ставлення до України”, – йдеться в дослідженні.

Серед перешкод на шляху України до ЄС опитані європейці вказують викорінення корупції: найбільше в Німеччині (понад 58%), найменше в Італії (29,1%). Друга за значенням перешкода – суттєве покращення економічної ситуації.

Результати опитування
*Під час дослідження було опитано понад 4 тис. респондентів віком від 18+ до 65 років, які відповіли на шість запитань, включно з одним відкритим.

Нагадаємо:

  • На шляху до членства в Євросоюзі Україна впровадить ще три безвізи з ЄС
  • “Не фантастика”: Зеленський пояснив, чому Україні необхідне членство в НАТО
  • “Стратегічний курс держави”: Зеленський сказав, що потрібно активізувати в Україні для членства в НАТО

Джерело

COVID-19 Live