fbpx

За результатами опитування польської дослідницької компанії ARC Rynek i Opinia, 27% українців заявляють, що залишаться в Польщі, навіть якщо війна в їхній країні закінчиться. Бажання залишитися в Польщі є більшим серед людей вікової групи 18-24. 71 відсоток українців каже, що живе за рахунок власних ресурсів

Результати останнього дослідження компанії ARC Rynek i Opinia свідчать, що 71% серед опитаних українців – вихідці з областей, які безпосередньо постраждали від бойових дій. Більшість опитаних біженців походять із середніх та великих міст.

«39 відсотків усієї опитаної групи – це мешканці найбільших міст – понад 500 тисяч жителів. 36 відсотків людей прибули з районів, які зараз значною мірою пошкоджені або окуповані», – йдеться у пресрелізі, опублікованому у вівторок, 24 травня. На думку авторів дослідження, масштаби пошкодження місця проживання можуть вплинути на декларації щодо повернення в Україну після закінчення війни.

«58 відсотків біженців планують залишитися в нашій країні, якщо воєнні дії надалі триватимуть у їхній батьківщині. Цікаво, понад 1/5 респондентів планують залишитися в Польщі навіть після закінчення війни», – зазначили автори дослідження. 

Дослідження показує, що бажання залишитися в Польщі навіть після війни є більшим серед наймолодших вікових груп. У групі від 18 до 24 років цей відсоток становить 30%, тоді як у групі від 24 до 34 років – 26%. Відсоток біженців, які хочуть залишитися в Польщі й після закінчення війни, також вищий у групі працюючих – він становить 30%.

Опитування показало, що 83 відсотки біженців із України не працюють, але понад половина (54%) хотіли б працювати.
«Перша перешкода для виходу на ринок праці – це незнання польської мови. Незабаром цей бар’єр може зникнути, оскільки 78 відсотків українців, які не знають польської мови, збираються її вивчати або вже вивчають – самостійно або з викладачем, у групі чи індивідуально», – зазначають автори дослідження.

Другий бар’єр – як було додано – це догляд за дітьми. Майже половина біженців, які взяли участь у дослідженні, приїхали до Польщі з неповнолітніми дітьми. Тому надання доступу до шкіл і дитячих садків для дітей-біженців, що вже відбувається, може позитивно вплинути на рівень зайнятості батьків, переважно матерів, оскільки жінки становлять 91% від загальної кількості всіх українців, які прибули до Польщі.

«71 відсоток українців заявляють, що живуть у Польщі за рахунок власних ресурсів, і якщо вони знайдуть роботу, цей відсоток може значно зрости. Майже такий самий відсоток заявляє, що користується матеріальною допомогою своїх сімей (21%) та польської держави (18%)», – передається у пресрелізі. У свою чергу, по 16% заявляють, що користуються допомогою своєї родини, яка проживає в Польщі, та організацій допомоги.

57 відсотків респондентів заявляють, що мають намір відкрити банківський рахунок у Польщі, що полегшить функціонування над Віслою.

Дослідження проводилося за допомогою паперової анкети для самостійного заповнення PAPI за підтримки методу CAWI (Computer Assisted Web Interview) на загальній вибірці 1620 осіб віком від 18 років. Вони проводилися 12-27 квітня 2022 р. У дослідженні взяли участь люди, які приїхали до Польщі з України після 24 лютого 2022 р.

Дослідження проводилося з людьми, які подали заявку на отримання польського номера PESEL або вже отримали його на момент дослідження. Вони були проведені в 11 містах Польщі з найбільшим прибуттям українців після 24 лютого 2022 року.

Джерело

COVID-19 Live