fbpx

Війна Росії проти України посилила громадську підтримку ЄС, свідчить опубліковане сьогодні весняне опитування Євробарометра.

Майже дві третини (65%) європейців вважають членство в ЄС добре. Це найвищий результат з 2007 року, коли він становив 58%. Відносна більшість громадян у всіх країнах, окрім Греції та Словаччини, вважає членство в ЄС «доброю річчю», де більше респондентів вважають його «ні хорошим, ні поганим». Порівняно з останнім парламентським опитуванням Parlemeter, проведеним наприкінці 2021 року, результати значно зросли в більшості країн, зокрема в Литві (+20 в.п.), Мальті (+12 в.п.) та Естонії (+9 в.п.).

52% європейців сьогодні мають позитивний імідж ЄС проти 12% негативного. Цей результат є збільшенням позитивного іміджу на 3 бали з листопада-грудня 2021 року і водночас дорівнює найкращому результату, виміряному опитуваннями Європейського парламенту з 2007 року. Національні результати щодо позитивного іміджу ЄС коливаються від 76% в Ірландії до 32% в Греції.

Голова Європарламенту Роберта Метсола, вітаючи результати опитування, сказав: «З поверненням війни на наш континент європейці відчувають заспокоєння бути частиною Європейського Союзу. Громадяни Європи глибоко прив’язані до свободи, готові захищати наші цінності і все більше усвідомлюють, що демократію більше не можна сприймати як належне».

Останні події також сформували Імідж європейців щодо інших великих акторів на міжнародній арені. Позитивно Росію сприймають лише 10% респондентів, у порівнянні з 30% у 2018 році, коли це запитання задавали востаннє. Китай повертається на друге місце в рейтингу з 22% (-14 в.п.). Натомість європейці мають більш позитивний імідж у Великобританії (65%, +1 в.п.), за якими йдуть США з 58% (+13 в.п.).

Більшість громадян сприймають війну в Україні як фундаментальні зміни: 61% європейців не впевнені, що їхнє життя не зміниться. Лише близько третини респондентів (37%) вважають, що так. Опитування, опубліковане минулого тижня Європейською комісією показує, що вісім з десяти респондентів (80%) погоджуються з введенням економічних санкцій проти російського уряду, а також російських компаній і фізичних осіб. Більшість громадян у 22 державах-членах задоволені реакцією ЄС на вторгнення Росії в Україну.

Інфляція та вартість життя зростали ще задовго до того, як Росія вторглася в Україну, ще більше посилюючи проблему, і тепер чотири з десяти європейців кажуть, що вони вже відчувають вплив на рівень свого життя (40%). Як явний знак європейської стійкості та єдності, 59% з Європейці вважають пріоритетом захист спільних європейських цінностей, таких як свобода та демократія, навіть якщо це вплине на ціни та вартість життя.

Зростаючі економічні турботи також відображаються на політичних пріоритетах, які громадяни хочуть, щоб Європейський парламент зосередився на: Боротьба з бідністю та соціальною ізоляцією на першому місці згадується (38%), за ним іде охорона здоров’я (35%), яке значно впало на 7 в.п. за останні шість місяців, і демократія та верховенство права (32%), яка в свою чергу підлягала значному збільшенню на 7 в.п.

Сприйняття війни та того, що вона означає для Європейського Союзу, також стає помітною в основних цінностях громадян хочуть, щоб Європейський парламент захищав у пріоритеті: демократія знову очолює список із збільшенням на шість пунктів у порівнянні з осінню 2021 року (38%, +6 п.п.). Захист прав людини в ЄС та в усьому світі, а також свобода слова та думки йдуть на 27%.

фон

Весняний Євробарометр Європейського парламенту 2022 року проводився з 19 квітня по 16 травня 2022 року серед 26.578 27 респондентів у XNUMX країнах-членах ЄС. Опитування проводилося віч-на-віч і за потреби доповнювалося онлайн-інтерв’ю. Результати ЄС були зважені відповідно до чисельності населення в кожній країні.

Джерело

COVID-19 Live