fbpx

Лідери Фінляндії, Швеції та Туреччини зустрінуться у вівторок у Мадриді, перед самітом НАТО.

Більшість фінів, а саме 70%, не хочуть, щоб Фінляндія змінювала закони або поступалася принципами для задоволення турецьких вимог щодо вступу Фінляндії до НАТО. Про це свідчать результати опитування видання Helsinki Sanomat.

14% респондентів, навпаки, вважають, що законодавчі зміни та компроміси є цілком прийнятними.

У той же час, як свідчить опитування, підтримка НАТО зросла до рекордно високого рівня – 79%. Таке зростання пояснюється зменшенням частки респондентів, які не впевнені у своїй позиції.

В опитуванні взяли участь більше тисячі респондентів.

Тим часом лідери Фінляндії, Швеції та Туреччини зустрінуться у вівторок у Мадриді, перед самітом НАТО. Про це повідомив речник президента Туреччини. За його словами, ініціатором зустрічі виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який також буде присутній на переговорах. Інформацію про зустріч підтвердила канцелярія фінського президента.

Попереднього разу Столтенберг та президент Туреччини Реджеп Ердоган обговорювали питання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО у суботу.

Прес-секретар турецького лідера зазначив, що Туреччина не має наміру відмовлятися від своїх вимог.

Для ухвалення вступу Фінляндії та Швеції до НАТО Туреччина раніше вимагала, серед іншого, зняття обмежень на експорт зброї та видачі їй противників режиму та членів деяких курдських організацій.

Джерело

COVID-19 Live