fbpx

Дослідники отримали безрадісні дані для мільйонів офісних працівників із різних країн світу. Перебування в сидячому положенні впродовж більше ніж 8 годин на день збільшує ймовірність інфаркту або інсульту на 50%.

Вчені з Китайської академії медичних наук вкотре підтвердили, що сидячий спосіб життя смертельно небезпечний для здоров’я. Офісні службовці найбільше схильні до інфарктів та інсультів. Протягом десятиліть лікарі попереджали про небезпеки тривалого перебування у сидячому положенні та про те, який вплив ця звичка має на внутрішні органи нашого тіла.

І ось тепер нове дослідження, що охопило понад 100 000 дорослих людей протягом 10 років, стало ще одним тривожним дзвіночком для величезної армії офісних службовців. Експерти з Китаю встановили, що якщо люди сидять понад 8 годин на день, а це приблизно відповідає офісному робочому дню за вирахуванням обідньої перерви, то можливість перенести інфаркт або інсульт у них підвищується на 20%. Ризик цих найнебезпечніших порушень у роботі серцево-судинної системи зростає на 49%, якщо порівнювати з тими, хто сидить не більше 4 годин на день, як показало дослідження.

Його автори стверджують, що скорочення періоду в сидячому положенні та зростання показників фізичної активності для людини за рівнем користі можна порівняти з відмовою від куріння. Експерти та лікарі неодноразово закликали офісних працівників, змушених проводити багато часу в сидячому положенні, частіше вставати та влаштовувати невеликі перерви для того, щоб займатися спортом. А роботодавців закликають у зв’язку з цим влаштовувати стоячі робочі місця.

Джерело

COVID-19 Live