fbpx

У дослідженні, яке проводив Університет Ексетера та фінансується Animal Free Research UK, використовувався нещодавно адаптований тест, який може виявити, чи є вірус потенційно активним. Його застосували до зразків від 176 людей у ​​Ексетері, які дали позитивний результат стандартних ПЛР-тестів.

Дослідження, опубліковане в  міжнародному журналі інфекційних захворювань , показало, що 13% людей все ще демонстрували клінічно значущі рівні вірусу через 10 днів, що означає, що вони потенційно все ще можуть бути інфекційними. Деякі люди зберігали ці рівні до 68 днів. Автори вважають, що цей новий тест слід застосовувати в умовах, де люди вразливі, щоб зупинити поширення COVID-19.

Професор Лорна Гарріс з медичної школи Ексетерського університету керувала дослідженням. Вона сказала:

«Хоча це відносно невелике дослідження, наші результати свідчать про те, що потенційно активний вірус іноді може зберігатися більше 10 днів і може становити потенційний ризик подальшої передачі. Більше того, у цих людей не було нічого клінічно примітного, а це означає, що ми не зможемо передбачити, хто вони».

Звичайні ПЛР-тести працюють шляхом тестування на наявність вірусних фрагментів. Хоча вони можуть визначити, чи хтось нещодавно хворів на вірус, вони не можуть визначити, чи він все ще активний, і людина заразна. Проте тест, використаний в останньому дослідженні, дає позитивний результат лише тоді, коли вірус активний і потенційно здатний до подальшої передачі.

Провідний автор дослідження Мерлін Девіс з медичної школи Університету Ексетера сказав:

«У деяких ситуаціях, наприклад, люди, які повертаються до будинків престарілих після хвороби, люди, які продовжують бути інфекційними через десять днів, можуть становити серйозну загрозу для здоров’я. Можливо, нам потрібно буде переконатися, що люди в цих умовах мають негативний активний тест на вірус, щоб переконатися, що люди більше не заразні. Тепер ми хочемо провести більш масштабні випробування, щоб дослідити це далі».

Генеральний директор Animal Free Research UK Карла Оуен сказала:

«Відкриття команди Ексетерського університету є захоплюючим і потенційно дуже важливим. Це ще раз показує, як зосередження виключно на біології людини під час медичних досліджень може дати результати, які є більш надійними та, ймовірно, принесуть користь людям і тваринам.   

«Піонерська робота без тварин дає найкращі шанси не тільки перемогти Covid 19, але й знайти кращі засоби для лікування всіх захворювань людини.

 «Результати також посилають гучний і чіткий сигнал уряду, щоб краще фінансувати сучасні медичні дослідження та зробити Сполучене Королівство світовим лідером у передовій, добрішій науці».  

Дослідження є результатом співпраці між медичною школою Університету Ексетера, фондом Royal Devon & Exeter NHS Foundation Trust і NIHR Exeter Clinical Research Facility.

Джерело

COVID-19 Live