fbpx

Нове дослідження BYU розкрило відверту правду про тролів у соціальних мережах.

У рамках дослідження було перевірено близько 400 користувачів Reddit. Результати були опубліковані професорами доктором Памелой Брубейкер та доктором Скоттом Черчем у журналі “Соціальні медіа та суспільство”.

Тролі з соціальних мереж почали входити в Twitter та інші платформи кілька років тому. Ми всі з радістю ділилися один з одним рецептами наших обідів та дитячими фотографіями, розсилали друзям дані про наше місцезнаходження та публікували посилання на статті. Раптом, років п’ять або шість тому стався здвиг.

Те, що було відносно безпечним розповсюдженням інформації, перевірилося в постійні та невдалі спроби булінгу, тиску, які продовжуються й на зараз.

Троль – не зелений монстр, що живе під мостом, це цілком конкретні люди, і BYU виявив, що особистість Темної тріади широко поширена в цій групі людей.

Якщо ви раньше не чули про ефект Темної тріади – це триефект психопатії.

По-перше, це схильність до нарцисизму, до загальної одержимості власним его, що передбачає перевірку стрічки в соціальних мережах на наявність лайків та репостів. Це психологічне визначення, яке передбачає повну відсутність співчуття. Нарцисс майже повністю нездатний прийняти будь яку точку зору, по будь якій темі, крім власної.

По-друге, тріада включає макіавеллізм, який застосовується як соціальна інженерія, примус та маніпуляції. Бути макіавеллістом означає, що у вас є схильність збивати людей із шляху та маніпулювати, щоб отримати над ними владу.

Третя частина Темної тріади – психопатична поведінка. Тролі, як правило, антисоціальні і тянуться до того, що психологи називають schadenfreude (задоволення від чужого нещастя). Вони хочуть розбурхати негативом вашу стрічку, а потім втекти, ніби нічого не сталось.

Ви почнете помічати як проявляються риси характеру Темної тріади. Троль аморальний і не зацікавлений у благополуччі інших. Йому не вистачає когнітивної емпатії: тролю однаково, як сприймаються їх коментарі та пости і чи призводять вони до емоціональної наруги. Насправді їх більше цікавить хаос, бійня та лайка.

Якщо в коментарях чи постах є суперечка, образа, вказівки на помилки, тощо – троль включиться і завжди отримає успіх. Особистість Темної тріади цікавить анархія та розповсюдження її серед інших, це дає їм контроль над соціальними складовими.

Досить “кормити тролів” і це дослідження допомагає тим, хто стикнувся з цією проблемою у мережі, а також тим, хто помічає у собі риси Темної тріади.

Те, що ми звикли зображати “ізольованою людиною, яка шукає допомогу” насправді скоріш за все психопат, який насолоджується гнівом та насильством.

Тому ігнорування намагань тролів – єдиний вихід.

Джерело

COVID-19 Live