fbpx

Нове дослідження Bayes Business School показало, що королівська сім’я живе довше, ніж середньостатистчна людина на 26%.

Лише за два місяці до святкування платинового ювілею, присвяченого 70  річчю королеви Єлизавети II як монарха, звіт «Повість двох династій» досліджує вплив династії королівської родини на її довголіття та їх поколінь.

Дослідження, проведене в партнерстві з Міжнародним центром довголіття (ILC), показало, що королівська сім’я пережила загальне населення на 26 відсотків – середня людина може розраховувати дожити до 74 років, колі середній вік династії королівської сім’ї становить 100 років.

Однак цей розрив за останні роки скорочується відповідно до загального покращення очікуваної тривалості життя, яка зараз становить трохи більше 81 року у Великобританії.

95-річна королева стала третьою особою, яка живе найдовше з династії Віндзорів: принц Філіп (99) і королева-мати (101) інші, а бабуся й дідусь королеви по материнській лінії померли наприкінці 80-х років.

Лише 0,15 відсотка населення Великобританії старші за королеву (приблизно 100 000 осіб), і для приблизно 85 відсотків населення Великобританії вона є єдиним главою держави, якого вони коли-небудь знали. Близько шести мільйонів людей, які живуть сьогодні, мають пам’ятати про коронацію, чи то як безпосередні глядачі, чи то, коли бачили її в прямому ефірі по телебаченню чи в кінотеатрах.

Автор звіту професор Лес Мейхью вважає, що період світової історії, який пережила королева, навряд чи повториться майбутніми монархами.

Хоча королівська сім’я живе довше, ніж широка громадськість, що є еталоном для дослідження, протилежне можна сказати про Кеннеді, які часто називають еквівалентом американської королівської особи.

Виявлено, що тривалість життя у них нижча, ніж середня, в порівнянні з широкою публікою – незважаючи на порівнянну тривалість життя клану Роуз Кеннеді, яка померла у віці 104 років.

Професор Мейхью пояснює це факторами, зокрема впливом так званого «Прокляття Кеннеді», яке описує серію непов’язаних смертей і трагедій за 75-річний період, включаючи вбивство колишнього президента США Джона Ф. Кеннеді в 1963 році.

Інші фактори, які сформували кожну сім’ю, включають вагу конституційного становища монарха в порівнянні з політично могутньою династією, джерела їх багатства, вірний католицизм сім’ї Кеннеді та помітні відмінності у вихованні їхніх дітей.

Професор Мейхью сказав: «Хоча королівська сім’я і Кеннеді є фактично полярними протилежностями, обидва були надзвичайно впливовими протягом понад століття.

«У цих двох династіях, спочатку заснованих чоловіками, домінували жінки, які жили набагато довше, ніж будь-який чоловік до них. Неймовірно, що лише 0,15 відсотка британського населення старше за королеву, правління якої охопило надзвичайний період історії та змін.

«Хоча ми бачимо, що члени королівської сім’ї значно пережили загальне населення за останні десятиліття, здається, що мова йде не тільки про владу та привілеї, якщо порівняти їх із династією Кеннеді, яку так само називають.

«Довжина обох династій має значення. Те, що і Її Величність Королева, і Роуз Кеннеді прожили так довго, є надзвичайно важливим для впливу, який вони мали і продовжують мати на свої відповідні суспільства».

Джерело

COVID-19 Live