fbpx

Робота в роздрібній торгівлі та ресторанах відома нерегулярним графіком і змінами в останню хвилину — факторами, які можуть зашкодити життю працівників та благополуччю їхніх сімей.

Не дивлячись на те, що під час пандемії COVID-19 і історично  напружений ринок праці , працівники основних служб вітаються як герої, за останні два роки нестабільність графіка мало покращилася, свідчать нові дослідження.

«Нестабільний і непередбачуваний графік роботи продовжує залишатися нормою для працівників сфери послуг — особливо для кольорових робітників, і для кольорових жінок зокрема», — йдеться у звіті  Shift Project , спільного підприємства Гарвардського університету та Університету. Каліфорнії, Сан-Франциско.

«Поряд з ризиками для здоров’я, невизначеністю та стресом, пов’язаними з роботою під час пандемії, багато працівників сфери послуг продовжують боротися з хронічно непередбачуваними та нестабільними графіками роботи», – повідомили дослідники під керівництвом соціологів Даніеля Шнайдера та Крістен Харкнетт.

З 2017 року дослідники проекту Shift двічі на рік проводили онлайн-опитування за участю 110 000 погодинних працівників приблизно в 150 найбільших мережах роздрібної торгівлі та швидкого харчування в Сполучених Штатах. Останні опитування були проведені восени 2020 року, і дослідники переглянули графіки працівників до та під час пандемії. Вони знайшли небагато покращень.

Нестабільний графік може завдати шкоди працівникам та їхнім сім’ям: інші дослідження показали, що непередбачуваний графік роботи може вплинути на все, від здоров’я та самопочуття працівників до розкладу сну їхніх дітей та відвідування школи.

Вплив нестабільних графіків

Кенія Слотер, співробітник Dollar General в Олександрії, штат Луїзіана, в останню хвилину отримувала дзвінки з проханням перекрити зміну, навіть у вихідні. Через це вона намагалася знайти доглядальника за дітьми. Вона відчула тиск, щоб з’явитися, щоб отримати лояльність від менеджера.

Після більш ніж трьох років роботи в мережі Slaughter тепер вона має встановлений тижневий графік. Вона змогла отримати це після того, як звернулася до магазину в 2021 році, коли її п’ятирічна дочка була  поранена  і потребувала постійного догляду. 

Невизначеність розкладу та коливання годин викликають безліч проблем для Ізабели Берроуз, працівника PetSmart в Хауеллі, штат Мічиган, і члена групи захисту працівників United for Respect. Їй доводиться планувати свою другу роботу та онлайн-курси в коледжі, обходячи свій непостійний графік у PetSmart.

PetSmart запевняє, що робить усе можливе, щоб задовольнити вподобання працівників щодо планування та повідомити їх якомога частіше. У компанії заявили, що її практика планування балансує потреби клієнтів, магазинів і працівників.

«Якби я мала стабільний графік, я могла би планувати більше часу на домашнє завдання та допомагати сім’ї».

Справедливе законодавство про робочий тиждень

У сфері послуг багато кольорових людей, і дослідження Shift Project показало, що «расова нерівність у розкладі повідомлень зросла під час пандемії».

Колірні робітники частіше, ніж білі, повідомляли про те, що під час пандемії їм повідомляли про зміни в графіку менше ніж за два тижні, і вони більше працювали за викликом. Ці відмінності можуть виникнути через те, що менеджери часто контролюють планування, «дозволяючи можливість для свідомих або несвідомих упереджень і нерівного ставлення», — сказали дослідники.

Законодавці почали вирішувати нестабільний графік роботи працівників роздрібної торгівлі та сфери послуг.

Сан-Франциско, Нью-Йорк, Сіетл, Чикаго, Вашингтон, округ Колумбія, Орегон, Нью-Гемпшир та інші прийняли так звані  закони про справедливий робочий тиждень,  щоб підвищити передбачуваність графіка.

На федеральному рівні сенатор від штату Массачусетс Елізабет Уоррен і представник Коннектикуту Роза ДеЛауро запровадили  Закон про розклади роботи, згідно з  яким роботодавці роздрібної торгівлі, харчування, гостинності та складів повинні надавати своїм працівникам графіки за два тижні наперед.

Дослідники Shift Project вивчали зміни для працівників у Сіетлі, який прийняв  указ  у 2017 році, який передбачає, що працівники отримують сповіщення за два тижні про свій графік або отримують додаткову оплату, коли графік змінюється.

Порівнюючи працівників у Сіетлі з працівниками тих же компаній у подібних містах, дослідники виявили, що передбачуваність і стабільність графіків позитивно впливають на життя працівників.

«Закон також мав значні переваги в подальшому, – йдеться у звіті, – покращуючи сон працівників, економічну безпеку та загальне щастя».

Джерело

COVID-19 Live