fbpx

Столиця Киргизстану Бішкек станом на 8 листопада 2021 року визнана найбруднішим населеним пунктом у світі. Індекс якості повітря в найбільшому місті країни кілька днів становив 269 одиниць, що в 10 разів перевищує всесвітню норму.

Заміри чистоти в режимі реального часу проводить інтернет-сервіс AirQuality. Концентрація мікродисперсних частинок PM2.5 у повітрі Бішкека майже досягла позначки “екстремально небезпечно”.

Киргизькі вчені пояснюють, що основними причинами забруднення повітря та утворення смогу в столиці є викиди речовин із домашніх печей, столична ТЕЦ, яка працює на вугіллі, та вихлопи автомобілів.

На початку року Бішкек уже очолював список міст із найзабрудненішим повітрям за версією World Air Quality. Тоді концентрація PM2.5 частинок становила 547 мкг на куб. метр, що зробило місто непридатним для життя, адже встановлено, що до 50 балів повітря вважається чистим, а понад 300 – екстремально небезпечним.

На другому місці в рейтингу опинилося одне з найбільших міст Індії – Делі (202 мкг на куб. метр), а на третьому – пакістаньке містечко Лахор (167 мкг).

Станом на 9 листопада столиця Киргизстану опинилася на 5 місці з результатом 160 мкг на куб. метр, проте позиції можуть змінитися в будь-який момент.

Джерело

COVID-19 Live