fbpx

Вчені з’ясували, як довго коронавірус може залишатися в ліфті після того як в ньому перебувала інфікована людина.

Деталі: Експерти з Амстердамського університету з’ясували, що заражені коронавірусом частки “живуть” всередині ліфта до пів години після того, як інфікована людина кашляла або розмовляла в ньому.

Дослідники створили спеціальну насадку, щоб повторити розмір і форму частинок слини або іншої біологічної рідини, що утворюються під час кашлю або розмови. Аерозоль розпилювали в ліфті і використовували лазер для освітлення, щоб відстежити і підрахувати кількість частинок у певні проміжки часу.

З’ясувалося, що коли двері ліфта зачинено, заражені частинки можуть зберігатися до пів години, а коли відчинено – зникають протягом чотирьох хвилин.

За умови нормальної роботи ліфта, коли двері відчинено приблизно 10-20% часу, потрібно від 12 до 18 хвилин, перш ніж кількість аерозольних часток зменшиться в сто разів, з’ясували вчені.

За інформацією дослідників, якщо людина вдихає повітря в ліфті після того, як інфікований коронавірусом говорив або кашляв у ньому, то ризикує отримати тисячі частинок, заражених COVID-19 за хвилину. Водночас у міру того, як мовець збільшує гучність мови, кількість слини або іншої виробленої біологічної рідини, також збільшується.

Щоб уникнути небезпеки зараження, експерти з Амстердамського університету рекомендували якомога довше залишати двері ліфта відчиненими, уникати розмов і кашлю в ліфтах і носити відповідну маску для обличчя.

Джерело

COVID-19 Live