fbpx

У більшості випадків коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом

У більшості випадків коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дослідження Інституту імені Роберта Коха.

Крім того, зазначають, що Covid-19 активно поширюється повітрям не тільки внаслідок кашлю або нежитю, але й просто внаслідок дихання – так званим аерозольним шляхом.

Фахівці дійшли висновку, що ймовірність заразитися вірусом, торкаючись поверхні, на якій він перебуває (приміром, у супермаркеті), істотно нижча.

За даними інституту, інфекція переважно поширюється в закритих приміщеннях, у яких важко забезпечити соціальну дистанцію. При цьому найчастіше заражаються коронавірусом у власних сім’ях – хворий член родини в середньому інфікує 3,2 людини.

 

Другим осередком спалаху коронавірусу є будинки для літніх людей – один носій вірусу в середньому заражає 19 осіб. У гуртожитках для біженців – один заражений коронавірусом у середньому передає інфекцію 21 людині.

Набагато рідше люди інфікуються на свіжому повітрі. Невисокою є і ймовірність заразитися в ресторанах, готелях та офісах.

А що стосується громадського транспорту, приміром, потягів, то визначити рівень ризику практично неможливо, адже вирахувати пасажира, який став початковим джерелом зараження, і відстежити його контакти украй складно, вказують фахівці.

Ще одним фактором є необачна поведінка громадян. Особливо це стосується молоді, в якої нерідко фіксують легкий перебіг хвороби, адже молодь часто вважає себе менш схильною до ризику і не усвідомлює, що може заразити інших.

 

Також зазначають, що пріоритетним способом боротьби з поширенням коронавірусу, як і раніше, мають залишатися запобіжні заходи, зокрема соціальне дистанціювання і носіння захисних масок.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 26 серпня кількість інфікованих коронавірусом Covid-19 зросла до 110 085 (+1670 протягом доби).

Джерело 

COVID-19 Live